Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Mean Time to Restore Service

(inaczej MTRS) to metryka wydajności, która odnosi się do średniego czasu, jaki zajmuje przywrócenie usługi lub systemu do pracy po wystąpieniu awarii. MTRS jest miarą czasu, jaki jest potrzebny na zidentyfikowanie przyczyny awarii, rozwiązanie problemu i przywrócenie usługi do pełnej funkcjonalności.

MTRS jest kluczowym wskaźnikiem wydajności dla usług i systemów, które są krytyczne dla biznesu lub dla klientów. Im krótszy czas przywracania usługi, tym mniejsze ryzyko utraty przychodów, a tym samym większa wydajność przedsiębiorstwa oraz zadowolenie klientów. Dlatego MTRS jest jednym z ważniejszych wskaźników wydajności, którego monitorowanie jest istotne dla przedsiębiorstw i organizacji, aby zapewnić jak najwyższą dostępność usług i systemów.

Call Center Tools dla Mennicy Polskiej

Spółka Call Center[1] Tools S.A. (CCT) podpisała umowę z Mennicą Polską. CTT[2] dostarczy mennicy rozwiązania dotyczące telesprzedaży- kolejnego dla giełdowej spółki kanału sprzedaży złota inwestycyjnego.

Rozwiązania CCT są również wykorzystywane przez działy windykacji banków czy firm zarządzających portfelami wierzytelności. CCT podkreśla, że stosowana technologia pozwala zwiększyć odbieralność połączeń o kilkadziesiąt procent.

Notowana na NewConnect spółka w tym roku podpisała jeszcze umowę z BZ WBK a w ubiegłym pozyskała takich klientów jak Raiffeisen Bank Polska, giełdowy Best oraz EOS KSI – jedna z największych w Polsce firm windykacyjnych. Klientami są też Provident i Żagiel.

W 2012 roku CCT wypracowała 8,32 mln zł przychodów – czyli o 150 proc. więcej niż rok wcześniej i o jedną trzecią ponad prognozę. Zysk netto wzrósł o ponad 280 proc., do 0,3 mln zł (zgodnie z prognozą). Zarząd zakłada znaczny wzrost rentowności jeszcze w tym roku.

Słownik
1. Call Center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
2. CTT. (inaczej web click-to-talk) narzędzie umożliwiające klientom łatwe i szybkie połączenie się z przedstawicielem firmy za pomocą kliknięcia na…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy