Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Software as a Service

w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa – jeden z modeli chmury obliczeniowej, którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki instalacji, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z klienta na dostawcę usługi. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem dostawcy i obowiązek zapewnienia ciągłości jego działania. Istotą biznesową oprogramowania w modelu SaaS, decydującą o jej rosnącej popularności jest to, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji. Model SaaS zakłada najczęściej cykliczne opłaty (abonament) za dostęp do programu, staje się to dla użytkownika wydatkiem stałym, a nie jednorazowym w momencie zakupu. Z punktu widzenia dostawcy SaaS zapewnia lepszą ochronę jego własności intelektualnej, producent może we własnym zakresie udostępniać swoją aplikację, lub przekazać to zadanie wyspecjalizowanej firmie
ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Orange likwiduje call center w Bydgoszczy

Oddział Orange Customer Services w Bydgoszczy (to właśnie on jest odpowiedzialny za obsługę klientów sieci Orange w Polsce) zostanie zamknięty z końcem czerwca. Pracę stracą wszyscy pracownicy obu zlokalizowanych w Bydgoszczy biur – razem ponad 100 osób.

Orange jeszcze na początku lutego poinformowało kilka Powiatowych Urzędów Pracy, że zamierzają zwolnić w tym roku ponad pół tysiąca osób. – 11 lutego otrzymaliśmy jako jeden z wielu PUP wiadomość, że Orange zamierza zwolnić 540 pracowników w całej Polsce. Nie wynikało z niej, że redukcja obejmie także mieszkańców Bydgoszczy – mówi dziennikarzom Gazety Wyborczej – Tomasz Zawiszewski, dyrektor bydgoskiego PUP.

Orange przygotowało dla pracowników etatowych porozumienie o dobrowolnym odejściu, oraz zagwarantowało odprawy – od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Dodatkowo pracownicy, którym do emerytury zostało mniej niż 10 lat mają otrzymać odszkodowania. Wszyscy pracownicy otrzymali też propozycję pracy w innych oddziałach spółki – skorzystało z niej tylko dwóch konsultantów.

Bydgoskie Centrum Obsługi Biznesu już zapowiedziało, że poszukuje około 100 nowych konsultantów, niewykluczone, że część z nich pozyska właśnie od Orange.

Total
0
Shares
1 komentarz
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Zmiany w Zarządzie Grupy Nelro Data

Spółka Nelro Data informuje, iż we wrześniu dokonały się zmiany kadrowe w Zarządzie oraz Radzie Nadzorczej firmy. Stanowisko wiceprezesa objął Łukasz Pacholski, dotychczasowy COO Grupy, a drugim wiceprezesem został Grzegorz Naja, który awansował z funkcji dyrektora zarządzającego. Z kolei do Rady Nadzorczej w składzie Andrzej Kadej, Justyna Wyszyńska, dołączyła Nadia Danylicka, poprzednio piastująca stanowisko dyrektora sprzedaży. Prezesem zarządu pozostał Robert Wyszyński. Jednocześnie kapitał zakładowy powiększono do 9.439.000 zł.
Czytaj więcej

Macrologic z przychodem 56,3 mln zł

Macrologic SA przedstawiła wyniki finansowe za rok 2016, które potwierdzają jej dobrą kondycję oraz stabilny i stały wzrost. Skonsolidowane przychody spółki wyniosły łącznie ponad 56,3 mln zł. Mimo turbulentnych czasów, słabszych niż zapowiadane wzrostów PKB, niższych nakładów na inwestycje, spółka ta w porównaniu do zeszłego okresu poprawiła wyniki finansowe o 3% oraz utrzymała nakłady własne na R&D na poziomie 10%.
Czytaj więcej

Rosyjski sektor e-commerce obchodzi sankcje

Rosyjscy sprzedawcy detaliczni pomimo sankcji obracają sprzętem takich marek, jak iPhone, Samsung, PlayStation, Xbox czy Nintendo. W Moskwie kwitnie również handel zagranicznymi elementami garderoby czy kosmetykami. Sklepy wykorzystują w tym celu mechanizm tzw. „importu równoległego”, polegający na sprowadzaniu produktów bez zgody właścicieli znaku towarowego.