Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Mean Time to Restore Service

(inaczej MTRS) to metryka wydajności, która odnosi się do średniego czasu, jaki zajmuje przywrócenie usługi lub systemu do pracy po wystąpieniu awarii. MTRS jest miarą czasu, jaki jest potrzebny na zidentyfikowanie przyczyny awarii, rozwiązanie problemu i przywrócenie usługi do pełnej funkcjonalności.

MTRS jest kluczowym wskaźnikiem wydajności dla usług i systemów, które są krytyczne dla biznesu lub dla klientów. Im krótszy czas przywracania usługi, tym mniejsze ryzyko utraty przychodów, a tym samym większa wydajność przedsiębiorstwa oraz zadowolenie klientów. Dlatego MTRS jest jednym z ważniejszych wskaźników wydajności, którego monitorowanie jest istotne dla przedsiębiorstw i organizacji, aby zapewnić jak najwyższą dostępność usług i systemów.

Jury Telemarketera Roku 2013 – rozpoczęło prace

W poniedziałek 11. lutego, w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia Marketing SMB, odbyło się pierwsze robocze spotkanie tegorocznego JURY konkursu TELEMARKETER ROKU.

W pracach 5. edycji będzie brać udział jedenastu ekspertów branży call center[1] w składzie: Adam Pluciński Kierownik Działu Szkoleń i Jakości Holicon, Rafał Brożyna Właściciel BBP Edukacja, Barbara Chaber Koordynator ds Projektów Strategicznych Sygma Banque Societe Anonyme (SA) Oddział w Polsce, Daria Nawrat Koordynator Trener Wewnętrzny Liberty, Dariusz Sawiński Kierownik Wydziału Contact Center[2], Kamila Krawczyk – Strawińska Właściciel Firmy, Trener, Coach, Konsultant Hillway Trainng&Consulting, Katarzyna Jedynak Dyrektor Operacyjny 4Life Direct, Maciej Buś Prezes Zarządu Instytutu Zarządzania Contact Center, Magdalena Chojnacka Trener kluczowych projektów sprzedażowych Call Center Poland, Paulina Gucka Manager ds. Jakości i Szkoleń Arvato Polska, Monika Wilczewska Ekspert Branży Telekomunikacyjnej pod przewodnictwem Urszuli Zarańskiej Eksperta w Departamencie Rozwoju Organizacji Konfederacji Lewiatan, Customer Care & Sales Manager EFNI.

Jury zależy na daniu równych szans wszystkim zgłoszeniom, dlatego po przeanalizowaniu warunków regulaminu konkursu, jury podjęło decyzję, że firmy zgłaszające rozmowy do kategorii „Inne” proszone będą o wskazanie podkategorii rozmowy z kafeterii:

  • badania zadowolenia klientów,
  • akcje informacyjnych,
  • umawianie spotkań,
  • wywiady telefoniczne,
  • akcje lojalnościowe,
  • przeprowadzanie ankiet,
  • kampanie utrzymaniowe,
  • wsparcie sprzedaży,
  • inne – jakie?

Na tej podstawie zostanie dokonana analiza karty oceny i ewentualne dostosowanie jej do specyfiki danych rozmów z kategorii „Inne”.

Dodatkowo jury Telemarketera Roku zatwierdziło kalendarz konkursu, który przedstawia się następująco:

19.04.2013 ostateczny termin zgłoszeń do konkursu
27.05.2013 ogłoszenie wyników pierwszego etapu konkursu
10 -14.06.2013 II etap konkursu
17.06.2013 ogłoszenie II etapu konkursu – nominowani

Pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres info@smb.pl lub pod numer telefonu 22/849 35 00, a wszystkie bieżące informacje oraz dokumenty konkursowe są dostępne po adresem www.telemarketerroku.pl
telemarketer_roku_partners

Słownik
1. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
2. Contact Center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

CC TALK: Michał Ćwik z Databroker o tym co może dać Tobie współpraca z outsourcingowym CC

Outsourcingowe call center. W Polsce jest ich około 300. Jedne specjalizują się w bankowości, inne w umawianiu spotkań handlowych, jeszcze inne w sprzedaży usług telekomunikacyjnych. Są małe - kilkustanowiskowe i wielkie, liczące niejednokrotnie nawet 1000 i więcej stanowisk pracy. Które jest najlepsze? Czego można się po nich spodziewać? Gościem programu jest dzisiaj Michał Ćwik - Prezes Zarządu firmy Databroker S.A