Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

Dwucyfrowy wzrost Genesys w 2012 roku

W 2012 roku Genesys osiągnął dwucyfrowy wzrost z ponad 610 milionami dolarów dochodu. Dzięki integracji produktów i usług oraz wykorzystaniu rozwiązań działających w chmurze, firma zwiększyła penetrację rynku rozwiązań dla centrów obsługi klienta w przedsiębiorstwach średniej wielkości.

W pierwszym roku działalności jako niezależny podmiot, Genesys osiągnął dochód w wysokości ponad 610 milionów dolarów, co w porównaniu z 2011 rokiem oznacza dwucyfrowy wzrost. Rekordowe wyniki udało się osiągnąć dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu firm i instytucji na aplikacje analityczne oraz rozwiązania contact center[1] oparte o SIP, jak również wspierające obsługę klienta w internecie, w tym poprzez media społecznościowe oraz urządzenia mobilne. Odnotowano również zwiększony popyt na rozwiązania obejmujące całe organizacje – integrujące pracowników pierwszego kontaktu (front office) z osobami oraz procesami w działach back-office.

– Zeszły rok był dla nas przełomowy, przede wszystkim ze względu na rozpoczęcie samodzielnej działalności. Wchodząc w 2013 rok, możemy pochwalić się mocniejszą pozycją rynkową, którą osiągnęliśmy dzięki takim rozwiązaniom, jak Genesys Mobile Engagement czy Web Engagement, którego premiera zaplanowana jest na pierwszy kwartał tego roku. Dysponujemy też coraz większą liczbą uproszczonych i łatwych w implementacji rozwiązań dla firm średniej wielkości – powiedział Paul Segre, prezes Genesys.

Słownik
1. contact center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy