Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Mean Time to Restore Service

(inaczej MTRS) to metryka wydajności, która odnosi się do średniego czasu, jaki zajmuje przywrócenie usługi lub systemu do pracy po wystąpieniu awarii. MTRS jest miarą czasu, jaki jest potrzebny na zidentyfikowanie przyczyny awarii, rozwiązanie problemu i przywrócenie usługi do pełnej funkcjonalności.

MTRS jest kluczowym wskaźnikiem wydajności dla usług i systemów, które są krytyczne dla biznesu lub dla klientów. Im krótszy czas przywracania usługi, tym mniejsze ryzyko utraty przychodów, a tym samym większa wydajność przedsiębiorstwa oraz zadowolenie klientów. Dlatego MTRS jest jednym z ważniejszych wskaźników wydajności, którego monitorowanie jest istotne dla przedsiębiorstw i organizacji, aby zapewnić jak najwyższą dostępność usług i systemów.

Telemarketer wyłudził 180 tys. złotych

Były pracownik call center[1] Teleperformance Rosja – Władimir Andriej Moskvin – wyłudził od rosyjskiego przewoźnika lotniczego – Aeroflot –1,8 mln rubli (180 tys. zł). Został skazany na rok pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na 2 lata oraz 30 tys. rubli kary.

Mechanizm działania telemarketera był prosty – założył on kilka fikcyjnych kont z programie bonusowym linii lotniczych pozwalającym zbierać mile. Rejestrował na nich mile osób, które telefonicznie zamawiały za jego pośrednictwem bilety lotnicze, lecz nie uczestniczyły w programie lojalnościowym przewoźnika. Następne zebrane mile sprzedawał na portalach aukcyjnych, a uzyskane w ten sposób kwoty przywłaszczał sobie.

Źródło: aif.ru

Słownik
1. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Pokolenie Z kupuje, czyli najważniejszy kontakt z marką

Zwykła reklama to za mało, aby zainteresować ofertą najmłodszych konsumentów. Najważniejsze jest prowadzenie z nimi stałego dialogu i budowanie wiarygodnego przekazu. W komunikacji do tej grupy zdecydowanie lepiej sprawdzą się influencerzy niż celebryci. Marki muszą być też aktywne i wychodzić do przedstawicieli pokolenia Z z produktem, nie czekając aż sami go znajdą. Dobrze sprawdzają się, m.in. samplingi czy cross marketing.