Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

NCC

(inaczej Network Control Center) centralna lokalizacja w sieciowym środowisku contact center do monitorowania wzorców ruchu przychodzącego i dostosowywania personelu, grup umiejętności i alokacji zasobów technicznych w celu osiągnięcia wymaganego poziomu usług.

ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Datera z tytułem „Inspirująca Firma”

Datera SA, trójmiejska firma projektująca i wdrażająca zaawansowane rozwiązania telekomunikacyjne i informatyczne, zwyciężyła w ogólnopolskim finale konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju – 2012”. Spółka otrzymała tytuł „Inspirująca Firma”.

Tytuł „Inspirująca Firma”, w kategorii małych firm, kapituła konkursu przyznała Daterze za wdrożenie metodologii oraz programów w chmurze, usprawniających realizację procesów wytwarzania, utrzymywania, dokumentowania oprogramowania. Narzędzia te umożliwiają sprawne planowanie, wyznaczanie priorytetów, podział zadań i kontrolę ich wykonania.

– Dzięki temu wdrożeniu zwiększyła się przede wszystkim jakość wytwarzanego oprogramowania oraz komfort pracowników firmy, głównie działu technicznego, a to niezwykle ważne, bo w naszej firmie codziennie powstają dziesiątki linii kodów zarówno dla nowych, jak i dla już istniejących, ale stale rozwijanych produktów. System usprawnia też współpracę z klientami, co pozwoli nam – między innymi dzięki udoskonaleniu komunikacji z nimi – jeszcze skuteczniej konkurować z największymi producentami rozwiązań teleinformatycznych na świecie – mówi Marek Matulewicz, prezes zarządu Datera SA.

O starcie Datery w ogólnopolskim finale konkursu zdecydowało zwycięstwo w etapie regionalnym. W finale spółka zmierzyła się z laureatami z innych regionów.

W poprzedniej regionalnej edycji konkursu Datera zwyciężyła jako mała firma w dwóch kategoriach: Wizjoner IT i Dynamicznie rozwijająca się firma.

Organizatorem konkursu „Krajowi Liderzy Innowacyjności i Rozwoju” od pięciu lat jest Fundacja Innowacji i Rozwoju. Zapraszając do udziału w konkursie firmy różnej wielkości, gminy oraz instytucje i stowarzyszenia, fundacja stawia sobie za cel promocję przedsięwzięć o innowacyjnym charakterze i upowszechnianie idei innowacyjności i rozwoju w społeczeństwie i gospodarce. Uroczyste ogłoszenie wyników regionalnej edycji konkursu, połączone z seminarium „Innowacje bliżej nas”, odbyło się 27 listopada br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Czy Polacy są gotowi na sztuczną inteligencję?

O sztucznej inteligencji i jej wpływie na ludzkie życie mówi się coraz więcej. Globalne społeczności coraz chętniej korzystają z technologii opartych na AI. Eksperci Instytutu Kościuszki w partnerstwie z Samsung Polska przygotowali raport Sztuczna inteligencja: Made in Asia, w którym przyglądają się państwom Dalekiego Wschodu i sprawdzają, jak przygotować polskie społeczeństwo na implementację AI na szeroką skalę.
Czytaj więcej

Innowacje w walce o klienta

Zmieniające się oczekiwania klientów i pojawienie się na rynku nowych graczy – insurtechów, które mają lepiej dostosowane do ich potrzeb produkty – wymusza na ubezpieczycielach zwrot ku innowacjom i wdrażanie cyfrowych rozwiązań. Większość dużych firm postrzega jednak cyfryzację jako kosztowne wyzwanie, przynoszące efekty dopiero w perspektywie długofalowej. Korzystanie z przestarzałych technologii utrudnia im elastyczność i konkurencyjność, a to rodzi ryzyko, że przegrają walkę o klienta z nowymi graczami.