Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

mystery shopper

(inaczej tajemniczy klient) to osoba zatrudniona przez firmę lub agencję, której zadaniem jest odwiedzenie sklepu lub punktu sprzedaży i dokonanie zakupów lub uzyskanie informacji na temat produktów lub usług oferowanych przez daną firmę. Celem tajemniczego klienta jest przeprowadzenie niezależnej oceny jakości obsługi klienta, poziomu sprzedaży lub jakości produktów lub usług.

Tajemniczy klient często udaje klienta typowego, a następnie ocenia wszystkie aspekty obsługi klienta, takie jak uprzejmość i pomocność sprzedawcy, czystość sklepu, jakość produktów lub usług i ogólną jakość doświadczenia zakupowego. Oceny te są później raportowane firmie lub agencji, która zleciła wykonanie badania.

Tajemniczy klient jest używany przez firmy, aby zbierać informacje o jakości obsługi klienta i jakości produktów lub usług oferowanych przez konkurencję lub w ramach własnej firmy. Ta metoda pozwala firmom na poprawę jakości swoich produktów lub usług oraz na szkolenie personelu, co zwiększa lojalność klientów i zyski firmy.

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Brak porozumienia w sprawie infolinii PKP

Przewozy Regionalne poinformowały w piątek “Rynek Kolejowy”, że spółka PKP Intercity będzie informować o połączeniach tego przewoźnika tylko do 10 lutego. Przewoźnicy nie potrafią się dogadać w sprawie prowadzenia wspólnej informacji telefonicznej dla pasażerów.

Według Piotra Olszewskiego z Przewozów Regionalnych, PKP Intercity 4 stycznia przesłało do jego spółki informację o wydłużeniu okresu informowania pasażerów przez pracowników infolinii PKP IC o połączeniach PR – ale tylko do 10 lutego. – Infolinia PKP Intercity będzie cały czas informować o połączeniach Przewozów Regionalnych – zaprzeczył Michał Wrzosek z PKP IC. Później jednak doprecyzował swoją wypowiedź – Po 10 lutym będziemy informować o połączeniach PR pod warunkiem, że osiągniemy porozumienie z tym przewoźnikiem – dodał.

Przewozy Regionalne uruchomiły swoją infolinię pod nr tel. 703 20 20 20 od 1 stycznia. Nie można pod nim jednak uzyskać informacji na temat pociągów konkurencyjnego przewoźnika – PKP Intercity. Z drugiej strony, na infolinii PKP IC można uzyskać informację o wszystkich pociągach, w tym tych prowadzonych przez Przewozy Regionalne. Dlaczego nie ma jednej infolinii?

– Przewozy Regionalne były za utrzymaniem wspólnej infolinii. Pomimo wielu spotkań i prowadzonej korespondencji nie zapadła żadna decyzja w tej sprawie – mówi Julia Wolska z Przewozów Regionalnych. Inne tłumaczenie ma PKP Intercity. – PKP Intercity spotykało się z przewozami regionalnymi na wszystkich poziomach naszej firmy, łącznie z prezes Małgorzatą Kuczewską-Łaską aby wynegocjować prowadzenie jednej wspólnej infolinii 19757 dla obu firm. Nie było chęci po stronie Przewozów Regionalnych do prowadzenia jednej wspólnej infolinii – zapewnia Michał Wrzosek z PKP Intercity.

Źródło: Rynek Kolejowy

Total
0
Shares
2 komentarzy
  1. Paranoja, zarządy wielkich firm tracą czas na tak proste i błahe sprawy ? To juz wiadomo, dlaczego taki b…l na kolei

    Jak nie możecie się dogadać, to ja zadecyduję 🙂

  2. Zastanawiam się, czy na takiej infolinii można byłoby zarobić – bo jak wiadomo, gdzie dwóch się bije – tam trzeci korzysta 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Dlaczego seniorzy potrzebują większej uwagi w procesach obsługi klienta?

Nasze społeczeństwo się starzeje, wzrasta średnia długość życia. Jednocześnie zwiększa się ilość seniorów, aktywnie korzystających z usług (w tym usług cyfrowych). Dlatego wielu klientów biura obsługi to właśnie osoby starsze. Mają oni szczególne potrzeby związane z załatwianiem ich spraw. Jeśli chcemy zapewnić optymalną obsługę seniorom, trzeba traktować ich z należytą uwagą.
Czytaj więcej

Agencyjny savoir vivre – jak współpracować z klientem?

Relacja klient – agencja nie jest niczym innym jak ciężką pracą. Potrzeba zaangażowania, chemii, uczciwości i pasji. Tak jak w związku, współpraca musi się dotrzeć. Udana relacja partnerska pomoże nie tylko agencji, ale również klientowi zrealizować zakładane cele. Jak w praktyce powinna wyglądać owocna dla obu stron współpraca? Oto kilka wskazówek.