Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

product centric

(lub product centered) to podejście biznesowe, które skupia się na produkcie jako głównym czynniku wpływającym na sukces firmy. W tym podejściu, firma koncentruje się na projektowaniu, produkcji i dystrybucji produktów, które są uważane za najważniejsze dla klientów.

W podejściu product-centric, firma opiera swoją strategię marketingową na założeniu, że jeśli produkt jest wystarczająco dobry, to klient sam zainteresuje się nim i dokona zakupu. Firma skupia się przede wszystkim na projektowaniu i produkcji produktów, a działania marketingowe i sprzedażowe są ukierunkowane na ich promocję.

Jedną z wad podejścia product-centric jest to, że firma może nie dostrzegać rzeczywistych potrzeb i preferencji klientów, ponieważ skupia się jedynie na produkcie. W podejściu product-centric, to firma decyduje, co klient powinien kupić, a nie klient decyduje, czego potrzebuje. Dlatego w dzisiejszych czasach, w których klienci mają większy wybór i są bardziej wymagający, podejście product-centric staje się coraz mniej skuteczne, a firmy coraz częściej koncentrują się na podejściu customer-centric (czyli koncentrującym się na kliencie).

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Rynek call center ma się dobrze. Telmon na dwulecie rozszerza działalność

Łódzka spółka zajmująca się outsourcingiem w zakresie telemarketingu i telesprzedaży obchodziła właśnie dwulecie swojego istnienia na rynku. Według Artura Kapackiego, prezesa Telmon, branża call center[2] ma olbrzymi potencjał, dlatego firma planuje otwarcie nowego biura w Toruniu, gdzie do końca roku chce zatrudnić około 150 osób, dodatkowo cały czas poszukuje pracowników do swojego biura w Łodzi. Potrzeby są duże – w ciągu dwóch miesięcy pracę w łódzkim oddziale Telmon może znaleźć nawet sto osób.

Telmon pojawił się na rynku w styczniu 2011 roku. Od tego czasu intensywnie się rozwijał, pozyskując nowych klientów, zatrudniając ludzi i prowadząc kampanie telesprzedażowe. Do grona klientów firmy należą m.in. Netia, platforma n, Multibank, mBank, Aspiro. Telmon aktywnie poszukuje również pracowników, oferując im elastyczne godziny pracy i przyjazną atmosferę.

– Wbrew temu, co o Łodzi napisał dziennikarz The Sun, biznes w naszym mieście ma się naprawdę dobrze, czego przykładem jest Telmon – mówi Artur Kapacki, prezes Telmon. – Rozpoczynaliśmy działalność w styczniu 2011 roku z czterema osobami. Dziś jest nas niemal 300, planujemy dalsze zatrudnienia, lista naszych klientów rośnie, otwieramy nowe biuro, tym razem w Toruniu. Wciąż się rozwijamy i nic nie wskazuje na to, aby miało być inaczej.

Razem z firmą rozwija się jej struktura. Nad pracą konsultantów czuwa od października 2012 roku nowy dział monitoringu i jakości rozmów, który dba o stałe podnoszenie jakości wykonywanych w call center połączeń oraz o ujednolicenie standardów rozmów stosowanych w Telmon ze standardami klientów firmy.

– Rynek call center jest perspektywiczny, ale też wymagający, dlatego musimy dbać o poziom obsługi[1] naszych klientów. Sprzedaż przez telefon wciąż zyskuje w naszym kraju na popularności, przede wszystkim dlatego że jest skuteczna. Niemniej jej skuteczność jest uzależniona od jakości przeprowadzanych kampanii telesprzedażowych, co oznacza, że do każdej kampanii trzeba się bardzo dobrze przygotować – tłumaczy Artur Kapacki.

W przygotowaniach pomagają regularne szkolenia konsultantów oraz stały monitoring kampanii, który pozwala na natychmiastowe wyeliminowanie ewentualnych błędów.

– Staramy się, aby nasi konsultanci byli świetnie przygotowani. Elementem tego przygotowania do kampanii jest stworzenie w pracownikach poczucia komfortu, dlatego dbamy o dobrą atmosferę w firmie – organizujemy wspólne wyjścia, konkursy, przekazujemy sobie najważniejsze informacje na temat firmy na telmonowym profilu na Facebooku – mówi prezes Telmon.

Specjalizacją Telmon są kampanie sprzedażowo-marketingowe, umawianie spotkań handlowych, przeprowadzanie ankiet, badań satysfakcji zadowolenia klienta oraz infolinie, skierowane do precyzyjnie określonych grup docelowych (klienci indywidualni oraz małe i średnie przedsiębiorstwa). Firma zatrudnia obecnie 270 pracowników, w tym 240 konsultantów.

Słownik
1. poziom obsługi. Zobacz SL.
2. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

SerwerSMS.pl podejmuje wyzwanie! 26. finał WOŚP ponownie razem!

25. jubileuszowy finał WOŚP okazał się niesamowitym sukcesem. W to, że rekord zostanie pobity wierzyli wszyscy, jednak zebrana kwota - 105 570 801,49 zł przebiła najśmielsze wyobrażenia! Prawie 4 mln zł z tej sumy zostały zebrane za pośrednictwem SMS-ów typu Premium. W tym roku, z nadzieją na jeszcze większy sukces, po raz drugi wszystkich Operatorów integruje SerwerSMS.pl.
Czytaj więcej

40 języków outsourcingu

Krajowe centra usług dla biznesu obsługują klientów w 40 językach. Międzynarodowe koncerny zlecają polskim centrom coraz bardziej zaawansowane procesy, które wymagają dużego doświadczenia i wysokich kompetencji.
Czytaj więcej

UOKiK wygrywa z Orange

Polska Telefonia Komórkowa Centertel (obecnie Orange Polska) działała niezgodnie z prawem utrudniając konsumentom przeczytanie umowy przed jej zawarciem.…
Czytaj więcej

Tide Software z Diamentami Forbsa

Spółka Tide Software, dostawca rozwiązań contact center i telekomunikacyjnych została nagrodzona wyróżnieniem „Diamenty Forbes”. Zarząd spółki odebrał nagrodę podczas uroczystej Gali oraz podzielił się naszym doświadczeniem i dobrymi praktykami w trakcie debaty „Szukanie szans w niepewnym otoczeniu. Jak skutecznie budować nowych liderów rynkowych?”.