Trzy minuty na połączenie

Od miesiąca w Izraelu czas oczekiwania na połączenie z konsultantem infolinii jest normowany prawem. Klient nie może czekać dłużej niż trzy minuty. Jeśli pracownik infolinii nie odbierze telefonu, można pozostawić wiadomość, a firma- oddzwonić do klienta w ciągu trzech godzin.

Nowe przepisy, które z jednej strony są kontrowersyjne, z drugiej jednak bardzo pro-klienckie nie są tak restrykcyjne, jakby mogło się wydawać. Jeśli konsultant infolinii nie odbierze telefonu w ciągu trzech minut – klient musi poznać swoje miejsce w kolejce oraz przewidywany czas oczekiwania na połączenie. W każdej jednak chwili może poprosić o odzwonienie.

Regulacje dotyczą firm telekomunikacyjnych, dostawcy gazu, energii elektrycznej oraz innych mediów oraz dostawców usług medycznych. Przedstawiciele innych branż (jak na przykład bankowość czy ubezpieczenia) mogą działać bez zmian.

Nowe przepisy prawa są następstwem licznych skarg na operatorów telekomunikacyjnych, którzy w nienależyty sposób zadbali o obsługę posprzedażową klientów. Najczęściej podczas długiego czasu oczekiwania reklamowali swoje usługi lub kierowali połączenie do systemów samoobsługowych, co w konsekwencji powodowało jeszcze większą frustrację u klientów.

Źródło: Globes
Opr. Własne

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Nowe contact center CUK Ubezpieczenia

CUK Ubezpieczenia rozbudowuje swoje Contact Center. Od początku kwietnia dział przeniesiony został do odrębnego biura, nienależącego do Centrali. W ciągu 5 lat od powstania Contact Center CUK Ubezpieczenia rozrósł się z kilku do blisko 60 doradców. Do końca roku planowane są kolejne rekrutacje.