Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Mean Time to Restore Service

(inaczej MTRS) to metryka wydajności, która odnosi się do średniego czasu, jaki zajmuje przywrócenie usługi lub systemu do pracy po wystąpieniu awarii. MTRS jest miarą czasu, jaki jest potrzebny na zidentyfikowanie przyczyny awarii, rozwiązanie problemu i przywrócenie usługi do pełnej funkcjonalności.

MTRS jest kluczowym wskaźnikiem wydajności dla usług i systemów, które są krytyczne dla biznesu lub dla klientów. Im krótszy czas przywracania usługi, tym mniejsze ryzyko utraty przychodów, a tym samym większa wydajność przedsiębiorstwa oraz zadowolenie klientów. Dlatego MTRS jest jednym z ważniejszych wskaźników wydajności, którego monitorowanie jest istotne dla przedsiębiorstw i organizacji, aby zapewnić jak najwyższą dostępność usług i systemów.

T-Systems buduje największe data center w Niemczech

Nowy obiekt spółki należącej do Grupy Deutsche Telekom powstanie na powierzchni równej 30 boiskom piłkarskim. Wysoce zabezpieczone data center T-Systems zostanie uruchomione w Saksonii-Anhalt w Niemczech w 2014 r. Obiekt będzie 90.data center T-Systems na świecie – 89. centrum przetwarzania danych otwarto w tym roku w Polsce.

Największe data center w Niemczech powstaje w Biere, mieście znajdującym się w kraju związkowym Saksonia-Anhalt. Obiekt zostanie wybudowany na powierzchni ok. 150 000 m2, co odpowiada wielkości ok. 30 boisk piłkarskich. Razem z centrum przetwarzania danych, które działa w Magdeburgu (stolicy Saksonii-Anhalt), nowy obiekt w Biere utworzy tzw. „Twin Core”, czyli bliźniacze data center oferujące najwyższy poziom bezpieczeństwa danych i operacji. Należące do T-Systems data center w Magdeburgu jest obecnie największym tego typu obiektem we wschodnich Niemczech. W 2014 r., gdy centrum przetwarzania danych w Biere rozpocznie swoją działalność, T-Systems stanie się liderem na terenie całych Niemiec. Po zakończeniu budowy obszar o powierzchni ok. 8 boisk piłkarskich będzie w całości dedykowany technologii komputerowej – to więcej niż przeznaczono na ten cel w jakimkolwiek innym data center w Niemczech.

Obecnie z usług cloudowych T-Systems korzysta ok. 600 klientów, wśród nich są międzynarodowe grupy takie, jak Shell czy Daimler. Ochrona danych i bezawaryjność to najważniejsze czynniki dla firm działających na szczeblu międzynarodowym. Data center typu TwinCore, które budowane jest obecnie w Saksonii-Anhalt, oferuje niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa – w razie awarii, funkcje jednego data center są automatycznie przejmowane przez drugie. Operacje są kontynuowane bez żadnej przerwy. Aktualnie, m.in. na potrzeby usług świadczonych w modelu cloud, T-Systems korzysta z 22 data center tego typu na całym świecie.

Nowe data center jest wysoce efektywne energetycznie. Całościowe wymogi w zakresie zużycia energii zostały zredukowane o 27 proc. w porównaniu do konkurencyjnych obiektów tej klasy. Ponadto, energia niezbędna do zasilania data center w Biere pochodzi z klimatycznie neutralnych źródeł, co stanowi jeden z priorytetów Grupy Deutsche Telekom.

Największe data center w Niemczech będzie dziewięćdziesiątym centrum przetwarzania danych T-Systems na świecie. Liczba data center, wykorzystywane technologie oraz jakość świadczonych usług sprawiły, że firma badawcza Gartner w 2011 r. uplasowała T-Systems w gronie liderów usług outsourcingu data center oraz infrastruktury w Europie, w towarzystwie takich gigantów, jak: IBM, HP i CSC.

W połowie 2012 r. spółka otworzyła także pierwsze data center w Polsce. Za pośrednictwem obiektu zlokalizowanego w Katowicach T-Systems może oferować klientom środowisko do przechowywania danych i back-upu, relokację i konsolidację infrastruktury, a także swobodne przetwarzanie danych w chmurze prywatnej. Ponadto, do dyspozycji klientów są również łącza WAN, a także usługi z zakresu VoIP[1] over cloud i dynamicznej architektury IaaS (Infrastructure as a Service) oraz PaaS (Platform as a Service). Obiekt jest wyposażony w telewizję przemysłową (CCTV), własną sieć strukturalną i LAN oraz nowoczesne systemy bezpieczeństwa zarówno fizycznego, jak również energetycznego.

Słownik
1. VoIP. (inaczej Voice over Internet Protocol) to technologia umożliwiająca prowadzenie rozmów telefonicznych za pośrednictwem Internetu. W przeciwieństwie do tradycyjnych…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

SearchNode wchodzi na polski rynek

SearchNode to innowacyjna wyszukiwarka produktów, która zwiększa komfort zakupów w sieci. Rozwiązanie to obecne jest na światowych rynkach od 2013 roku, a teraz z jego usług korzystać będą mogły podmioty na rodzimym rynku. Jako pierwszy w Polsce na współpracę z SearchNode zdecydował się Decathlon.