Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Mean Time to Restore Service

(inaczej MTRS) to metryka wydajności, która odnosi się do średniego czasu, jaki zajmuje przywrócenie usługi lub systemu do pracy po wystąpieniu awarii. MTRS jest miarą czasu, jaki jest potrzebny na zidentyfikowanie przyczyny awarii, rozwiązanie problemu i przywrócenie usługi do pełnej funkcjonalności.

MTRS jest kluczowym wskaźnikiem wydajności dla usług i systemów, które są krytyczne dla biznesu lub dla klientów. Im krótszy czas przywracania usługi, tym mniejsze ryzyko utraty przychodów, a tym samym większa wydajność przedsiębiorstwa oraz zadowolenie klientów. Dlatego MTRS jest jednym z ważniejszych wskaźników wydajności, którego monitorowanie jest istotne dla przedsiębiorstw i organizacji, aby zapewnić jak najwyższą dostępność usług i systemów.

Startuje nowy operator wirtualny DobryTel

DobryTel to nowy wirtualny operator komórkowy (MVNO) dla Polaków mieszkających lub wyjeżdżających do pracy za granicę. Jeden SIM z trzema numerami, umożliwiający wykonywanie połączeń po kosztach lokalnej taryfy w Polsce, Holandii i Wielkiej Brytanii.

 

Ofertę DobryTel można określić jako kilka kart SIM i numerów komórkowych “upakowanych” w jeden SIM. Użytkownik może dzwonić, wysyłać SMS-y i łączyć się z Internetem w lokalnej stawce, w trzech krajach: w Polsce, Holandii i Wielkiej Brytanii (określanych jako Strefa Domowa DobryTel). Ponieważ użytkownik DobryTel posiada polski numer komórkowy obok brytyjskiego (lub holenderskiego), połączenia i wiadomości z Polski również rozliczane są w lokalnej taryfie, co pozwala zaoszczędzić pieniadze.

 

Wykonywanie połączeń wewnątrz sieci DobryTel kosztuje 0,19 zł, a na pozostałe numery 0,39 zł. SMS kosztuje odpowiednio 0,19 zł i 0,39 zł. Występuje także opłata za połączenie wynosząca 0,29 zł. Użytkownik może także łączyć się z Internetem w cenie 0,49 zł za 1 MB danych lub wykupić pakiet: tygodniowy (100 MB za 29,99 zł), miesięczny (250 MB za 49,99 zł).

 

Na stronie DobryTel użytkownicy mogą zmieniać ustawienia usługi, takie jak poczta głosowa, sprawdzać bieżące użycie lub inne parametry. W chwili obecnej sprzedaż usług odbywa się wyłączenie online

 

DobryTel korzysta z platformy firmy Teleena. Teleena jest integratorem wirtualnych operatorów komórkowych (ang. Mobile Virtual Network Enabler – MVNE), którego klientem jest m.in. UPC Netherlands. Teleena w zeszłym miesiącu podpisała pięcioletnią umowę o współpracy z Polkomtelem.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Novum o kontroli UKE

Telekomunikacja Novum jest zaskoczona stanowiskiem Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który rozpoczął kontrole działalności operatora pod zarzutem wprowadzania w błąd klientów.