Startuje nowy operator wirtualny DobryTel

DobryTel to nowy wirtualny operator komórkowy (MVNO) dla Polaków mieszkających lub wyjeżdżających do pracy za granicę. Jeden SIM z trzema numerami, umożliwiający wykonywanie połączeń po kosztach lokalnej taryfy w Polsce, Holandii i Wielkiej Brytanii.

 

Ofertę DobryTel można określić jako kilka kart SIM i numerów komórkowych “upakowanych” w jeden SIM. Użytkownik może dzwonić, wysyłać SMS-y i łączyć się z Internetem w lokalnej stawce, w trzech krajach: w Polsce, Holandii i Wielkiej Brytanii (określanych jako Strefa Domowa DobryTel). Ponieważ użytkownik DobryTel posiada polski numer komórkowy obok brytyjskiego (lub holenderskiego), połączenia i wiadomości z Polski również rozliczane są w lokalnej taryfie, co pozwala zaoszczędzić pieniadze.

 

Wykonywanie połączeń wewnątrz sieci DobryTel kosztuje 0,19 zł, a na pozostałe numery 0,39 zł. SMS kosztuje odpowiednio 0,19 zł i 0,39 zł. Występuje także opłata za połączenie wynosząca 0,29 zł. Użytkownik może także łączyć się z Internetem w cenie 0,49 zł za 1 MB danych lub wykupić pakiet: tygodniowy (100 MB za 29,99 zł), miesięczny (250 MB za 49,99 zł).

 

Na stronie DobryTel użytkownicy mogą zmieniać ustawienia usługi, takie jak poczta głosowa, sprawdzać bieżące użycie lub inne parametry. W chwili obecnej sprzedaż usług odbywa się wyłączenie online

 

DobryTel korzysta z platformy firmy Teleena. Teleena jest integratorem wirtualnych operatorów komórkowych (ang. Mobile Virtual Network Enabler – MVNE), którego klientem jest m.in. UPC Netherlands. Teleena w zeszłym miesiącu podpisała pięcioletnią umowę o współpracy z Polkomtelem.

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *