Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Software as a Service

w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa – jeden z modeli chmury obliczeniowej, którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki instalacji, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z klienta na dostawcę usługi. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem dostawcy i obowiązek zapewnienia ciągłości jego działania. Istotą biznesową oprogramowania w modelu SaaS, decydującą o jej rosnącej popularności jest to, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji. Model SaaS zakłada najczęściej cykliczne opłaty (abonament) za dostęp do programu, staje się to dla użytkownika wydatkiem stałym, a nie jednorazowym w momencie zakupu. Z punktu widzenia dostawcy SaaS zapewnia lepszą ochronę jego własności intelektualnej, producent może we własnym zakresie udostępniać swoją aplikację, lub przekazać to zadanie wyspecjalizowanej firmie
ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Wrocławskie firmy chcą podbić bawarski rynek

Przedstawiciele kilkudziesięciu niemieckich firm będą mieli okazję zapoznać się z działalnością najbardziej obiecujących wrocławskich przedsiębiorstw. Nadchodzące spotkanie gospodarcze organizowane przez Ministerstwo Gospodarki Bawarii, Invest in Bavaria, Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową oraz Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej ma na celu zwiększyć szanse rodzimego biznesu na zaistnienie na zagranicznych rynkach.

 

W seminarium odbywającym się 21 listopada 2012 roku w Monachium wezmą udział przedstawiciele władz regionów obu państw. Stronę polską reprezentował będzie m.in. prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz. Przede wszystkim jest to jednak spotkanie biznesowe, którego celem jest nawiązanie szeroko rozumianej współpracy gospodarczej między regionem Bawarii a Wrocławiem oraz przedstawienie Niemcom możliwości, wynikających z kooperacji z polskimi przedsiębiorcami. Na spotkanie zaproszonych przez Ministerstwo Gospodarki Bawarii zostało kilkadziesiąt firm z tego regionu. Z polskiej strony natomiast ARAW zaproponował współpracę najbardziej obiecującym podmiotom gospodarczym z Wrocławia. Są to głównie firmy biorące udział lub aspirujące do programu Polski Czempion.

 

– Dzięki inicjatywom takim jak spotkanie w Monachium, wrocławscy przedsiębiorcy zyskują możliwość skonfrontowania swoich umiejętności i wiedzy z oczekiwaniami firm funkcjonujących w innej kulturze, o innych uwarunkowaniach gospodarczo-politycznych, o odmiennej etyce biznesu i pracy. Niemieccy przedsiębiorcy mogą z kolei zyskać solidnych partnerów, którzy będą wspierać biznes lokowany przez nich w Polsce – chociażby poprzez dojrzały i wysoce wydajny outsourcing. Dzięki temu mogą oni prowadzić swój biznes dużo oszczędniej, osiągając przy tym lepsze wyniki. My natomiast tworzymy miejsca pracy dla wykształconych i cenionych polskich specjalistów oraz managerów – mówi Grzegorz Paszkiewicz, wiceprezes Casus Finanse, jednej z firm biorących udział w seminarium. – Ważne jest byśmy przy okazji takich inicjatyw działali perspektywicznie i definiowali korzyści, których nie odniesiemy tutaj i teraz, ale w przyszłości – dodaje Paszkiewicz.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy