Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

Nowy Zarząd w Call Center Poland

W skład Zarządu Call Center[1] Poland, jednej z wiodących spółek na rynku usług call center, powołani zostali Jarosław Szpryngwald oraz Michał Karzel.

 

Rada Nadzorcza Call Center Poland powołała nowy zarząd, w skład którego weszli Jarosław Szpryngwald jako Prezes Zarządu i Dyrektor Administracyjno-Finansowy oraz Michał Karzel jako Członek Zarządu – Dyrektor Operacyjny. Ponadto reprezentacja Spółek uzupełniona została o Prokurenta – Ewę Czarnecką – Dyrektora Sprzedaży i Obsługi Klienta. Michał Kończak, dotychczasowy Prezes Zarządu spółki zdecydował się rozwijać swoją karierę poza strukturami organizacji.

 

Przeprowadzone zmiany osobowe i organizacyjne dotyczą również bliźniaczej spółki z grupy kapitałowej – ContactPoint Sp zo.o..

 

Nowy zarząd, łączący znajomość spółki, doświadczenie zawodowe oraz kompetencje, będzie kontynuował rozpoczętą restrukturyzację operacyjną mającą na celu zapewnienie wysokiej jakości i efektywności operacyjnej oraz politykę ukierunkowaną na stabilną, skuteczną i spełniającą najwyższe standardy rynkowe realizację usług.

 

Sylwetki nowo powołanych członków Zarządu:

 

Jarosław Szpryngwald od grudnia 2010r. pełnił funkcję członka Rad Nadzorczych spółek Call Center Poland S.A. oraz ContactPoint Sp. z o.o., a w maju 2012 r. został powołany do Zarządu ww. spółek. Karierę zawodową rozpoczął w 1994 w Banku Rozwoju Eksportu S.A. na stanowisku analityka ryzyka kredytowego. W latach 1997-2002 pracował jako kontroler finansowy w Apple IMC Poland. Brał udział w projektach restrukturyzacyjnych spółek giełdowych i grup kapitałowych takich jak: Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne Szeptel SA (aktualnie MNI S.A.), Rolmex SA (główny akcjonariusz Grupy Kapitałowej Indykpol SA), Zakłady Chemiczne Wizów SA, Grupa kapitałowa Makarony Polskie SA. Jarosław Szpryngwald specjalizuje się prowadzeniu procesów restrukturyzacji finansowej i operacyjnej. Na powierzonym stanowisku będzie nadzorował prace Pionów Technologii oraz Administracyjno-Finansowego.

 

Michał Karzel (Suasor Call Center Consulting) współpracuje z Call Center Poland od lutego 2011 r. świadcząc usługi doradcze i szkoleniowe. Jako Członek Zarządu i Dyrektor Operacyjny będzie odpowiadał za Pion Realizacji Usług, w skład którego wchodzą m.in. Dział Operacyjny, Dział Szkoleń i Jakości oraz Dział Rekrutacji. Michał Karzel od 10 lat związany jest z branżą call center. Pracował m.in. na stanowisku dyrektora zarządzającego Contact Center[2] TPI, zarządzającego jednego z call centers arvato services i działu telesprzedaży w Microsoft. Doradzał zarządom kilku spółek z branży. Ma duże kompetencje w zarządzaniu zespołami oraz biznesami contact center, prowadzeniu projektów inwestycyjnych i budowaniu strategii rozwoju przedsiębiorstw.

 

Ewa Czarnecka – od 2005 roku w spółce. W strukturach organizacji przeszła wszystkie szczeble kariery zaczynając od stanowiska konsultanta telefonicznego. Następnie prowadziła projekty dla kluczowych klientów spółki. W latach 2009-2010 zarządzała dedykowanym Działem FinanceDirect specjalizującym się w realizacji projektów dla klientów z sektora finansowego. Od września 2010 roku pełni funkcję Dyrektora Obsługi Klienta, a od maja 2012 roku na stanowisku Dyrektora Obsługi Klienta i Sprzedaży jest odpowiedzialna za utrzymanie relacji i rozwijanie współpracy z klientami oraz wdrażanie nowych projektów dla spółek z grupy.

Słownik
1. Call Center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
2. Contact Center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Małe firmy Nowoczesnej Gospodarki zatrudniają najwięcej

Nowoczesna Gospodarka zakończyła pierwsze półrocze 2018 r. ze wzrostem zatrudnienia na poziomie 6,29 proc. (vs H1 2017). Równie wysoki wzrost odnotowano w II kw. 2018 r. – cała Nowoczesna Gospodarka urosła o 6,30 proc. (vs II kw. 2017 r.) Jest to najwyższy wzrost od IV kw. 2012 roku – wynika z najnowszego raportu „Zatrudnienie w Nowoczesnej Gospodarce Q2 2018” opracowanego przez ADP Polska, lidera rynku administracji kadr i płac.
Czytaj więcej

Niesłuszna strategia prezesa MNI

Prezes giełdowej spółki telekomunikacyjnej MNI S.A. – Andrzej Piechocki – poinformował o odejściu z funkcji prezesa zarządu. To już kolejna jego rezygnacja – wcześniej wycofał się z biznesu, gdy bez powodzenia kandydował do Senatu ze swojego rodzinnego okręgu wyborczego - Ciechanów, Przasnysz, Mławę, Żuromin i Płońsk.