Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

Genesys zmienia obsługę klienta w MSP

Rozwiązanie pod nazwą Genesys One może być z powodzeniem wykorzystywane w organizacjach różnej wielkości, również małych i średnich, których celem jest stworzenie nowoczesnego centrum obsługi klienta. Genesys One oznacza połączenie najlepszych praktyk w dziedzinie contact center[1], z cenionym oprogramowaniem Genesys 8. Rozwiązanie to stanowi przełomową ofertę na rynku, ze względu na wyjątkowo niski wskaźnik TCO, przy określaniu którego pod uwagę bierze się koszt nabycia, instalacji, użytkowania i utrzymania danego rozwiązania.

 

Genesys One to połączenie możliwości contact center z najlepszymi praktykami w tej dziedzinie. To wszystko w ramach jednego oprogramowania oraz z wykorzystaniem odpowiednich szablonów i aplikacji, dzięki którym zorganizowanie nowoczesnego centrum obsługi klienta jest dużo prostsze i szybsze. Po raz pierwszy, nawet mniejsze firmy mogą jednocześnie korzystać z zaawansowanej technologii oraz innowacyjnych strategii obsługi klienta, opracowanych przez Genesys.

 

“Do tej pory, zaawansowane rozwiązania w dziedzinie obsługi klienta były dostępne niemal wyłącznie dla największych firm,” – mówi Paul Segre, Prezes Genesys. „Dzięki Genesys One, wszystkie przedsiębiorstwa, niezależnie od wielkości, będą mogły korzystać z nowoczesnej technologii opracowanej na podstawie naszych wieloletnich doświadczeń. Dzięki modułowej i modyfikowalnej budowie, Genesys One jest rozwiązaniem, które można szybko wdrożyć. Co więcej, gwarantuje niski koszt nabycia, instalacji, użytkowania i utrzymania,” – dodaje Paul Segre.

 

„Genesys One to rozwiązane niezwykle dopracowane, a przy tym łatwe do implementacji. To właściwa propozycja dla średniej wielkości centrów obsługi klienta, które potrzebują rozwiązań najlepszych w swojej klasie, wszechstronnych i umożliwiających ich rozbudowę w przyszłości,” – mówi Luc Verhoeven, Dyrektor Contact Center Solutions Europe w firmie NextiraOne, jednym z głównych partnerów Genesys.

Słownik
1. contact center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Novator dla Effi Altara

Effi – usługa dostarczana przez firmę Altar, która to efektywnie wspiera sprzedaż przez internet i kontakt online z klientami, otrzymała nagrodę NOVATOR 2015 za swoją „innowacyjność w usługach” w konkursie organizowanym przez Staropolską Izbę Przemysłowo-Handlową.