Dolnośląskie firmy szukają pracowników wśród absolwentów i studentów

Już 21 listopada, w ramach projektu „Uniwersytet Kompetencji”, odbędzie się kolejna edycja Targów Pracy organizowanych przez Uniwersytet Wrocławski. Tym razem weźmie w nich udział wiele prężnie rozwijających się firm z regionu dolnośląskiego. Jedną z nich będzie debiutujący na targach w roli oferenta pracy Casus Finanse – wrocławska firma z branży zarządzania wierzytelnościami, która otwierając niedawno kolejne call center[1] w centrum miasta, stworzyła 200 nowych miejsc pracy.

 

Targi pracy organizowane przez duże uczelnie stają się coraz popularniejsze nie tylko wśród poszukujących pracy, ale też firm, które występują w roli wystawców.

 

Wbrew trudnej sytuacji gospodarczej i problemom związanym z bezrobociem wśród absolwentów, są pracodawcy zainteresowani pozyskaniem młodych i zdolnych ludzi, którzy mimo niewielkiego doświadczenia, mogą w niedalekim czasie stać się bardzo dobrymi i efektywnymi pracownikami.

 

Dla nieaktywnych zawodowo absolwentów i studentów targi pracy są idealną okazją, by nawiązać kontakt z potencjalnymi pracodawcami, poznać nie tylko ich oczekiwania wobec przyszłych pracowników, ale także ofertę, jaką mają im do zaproponowania. Jest to również szansa na zaktualizowanie wiedzy dotyczącej dynamicznie zmieniających się na rynku pracy trendów i tendencji.

 

Także firmy występujące w roli oferentów, upatrują w targach możliwości rozwoju. Wydarzenia tego typu są dla nich okazją do przekrojowego zaprezentowania swoich propozycji zatrudnienia z uwzględnieniem wszystkich jego profili (często oferta obejmuje zarówno stanowiska stażowe, jak i managerskie). Firmy, promując się jako pracodawca, zapewniają sobie jednocześnie możliwość większego wyboru spośród ewentualnych kandydatów. – Chcemy, by osoby poszukujące zatrudnienia wiedziały, co możemy im zaoferować i miały okazję nas poznać. W tego typu wydarzeniu bierzemy udział po raz pierwszy, ale najpewniej nie ostatni. W ciągu 3 lat podwoiliśmy zatrudnienie w obszarze BPO (Bussines Process Outsourcing), wyróżnia nas więc wyjątkowo dynamiczny rozwój – mówi Grzegorz Paszkiewicz, wiceprezes Casus Finanse.

 

Targi dają także firmom możliwość bliższego poznania absolwentów, ich potencjału, możliwości i oczekiwań.

 

Uniwersyteckie targi pracy odbędą się w Hotelu Park Plaza przy ul. Drobnera 11-13, w godzinach 9.00- 15.00. Swój udział w spotkaniu potwierdziło już 13 firm.

Słownik
1. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *