Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

NCC

(inaczej Network Control Center) centralna lokalizacja w sieciowym środowisku contact center do monitorowania wzorców ruchu przychodzącego i dostosowywania personelu, grup umiejętności i alokacji zasobów technicznych w celu osiągnięcia wymaganego poziomu usług.

ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Prywatne smartfony mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa firmy

Ze względu na rozszerzoną funkcjonalność, smartfony stały się czymś więcej niż zwykłym środkiem łączności. Obecnie są one pełnowartościowymi narzędziami służącymi do pracy, często używanymi przez pracowników do uzyskania dostępu do informacji firmowych.

 

Z badania przeprowadzonego w lipcu 2012 r. przez B2B[1] International dla Kaspersky Lab wynika, że aż 33% firm zezwala swoim pracownikom na nieograniczony dostęp do zasobów firmowych z poziomu smartfonów.

 

38% firm próbuje ograniczać możliwości korzystania przez pracowników z prywatnych smartfonów, na przykład poprzez blokadę dostępu do pewnych zasobów sieciowych. Kolejne 19% stosuje całkowity zakaz korzystania z urządzeń mobilnych w celach firmowych. Jednak tylko 11% wszystkich firm używa oprogramowania do zarządzania urządzeniami mobilnymi – Mobile Device Management (MDM) w celu zapewnienia zgodności z polityką bezpieczeństwa firmy.

 

Inny trend popularny wśród korporacji to „przynieś swoje własne urządzenie” (BYOD), którym może być komputer, smartfon lub tablet. Niestety, jak wykazało badanie, wiele firm nie stosuje żadnych ograniczeń, chociaż 34% badanych uważa, że korzystanie z urządzeń osobistych stanowi zagrożenie dla biznesu, a 55% zastanawia się nad możliwościami zmniejszenia ryzyka. To zwiększone zainteresowanie zagrożeniami związanymi z urządzeniami mobilnymi może wynikać z tego, że 23% firm miało styczność z utratą danych spowodowaną zgubieniem lub kradzieżą urządzeń mobilnych.

 

Pomimo ryzyka związanego z przechowywaniem na prywatnych smartfonach informacji związanych z pracą, tylko 9% firm planuje wprowadzenie zakazu korzystania z takich urządzeń w przyszłości. Co ciekawe, 36% ankietowanych specjalistów ds. IT jest przekonanych, że niezależnie od wprowadzanych środków bezpieczeństwa liczba prywatnych urządzeń w miejscu pracy będzie rosła.

 

Aby ułatwić firmom zapoznanie się ze współczesnymi zagrożeniami oraz metodami walki z nimi, eksperci z Kaspersky Lab przygotowali specjalną stronę: http://www.kaspersky.pl/beready. Witryna ta zawiera wiele porad, które mogą pomóc w stworzeniu skutecznej polityki bezpieczeństwa, uwzględniającej prywatne smartfony, tablety i laptopy pracowników, a także szczegółowe informacje na temat rozwiązań Kaspersky Lab dla firm.

Słownik
1. B2B. Wymiana produktów, usług i/lub informacji między firmami.
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Nowa dyrektor POPC

1 lipca zastępcą dyrektora Departamentu Kontroli odpowiedzialnym za realizację zadań Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa została Aneta Marchewka-Kuliś.