Polycom prezentuje nowe rozwiązania dla MSP

Polycom przedstawił nowe rozwiązania ułatwiające współpracę wideo dla firm średniej wielkości. Oferta obejmuje min. oprogramowanie serwerowe Polycom RealPresence Collaboration Server 800s Virtual Edition, oprogramowanie na komputery i aplikacje na urządzenia mobilne oraz urządzenia do połączeń wideo, w tym nową kamerę i system wideokonferencyjny.

 

Nowe rozwiązania obsługują platformę Polycom UX™ (Polycom User Experience), która oferuje najwyższą jakość dzięki ponad 20 nowym funkcjom, takim jak całkowicie przeprojektowany interfejs użytkownika, najbardziej naturalny obraz HD (rozdzielczość do 1080p60), technologię Polycom® SmartPairing™, a także oferowane wyłącznie przez Polycom funkcje transmisji obrazu i dźwięku oraz udostępniania treści. Platformę Polycom UX zaprojektowano tak, aby zapewniała najwyższy komfort pracy i jednocześnie minimalizowała wymagania w zakresie zarządzania i wsparcia IT, ograniczając w ten sposób koszty użytkowania.

 

„Polycom oferuje największą zgodność operacyjną w branży i przywiązuje wielką wagę do standardów otwartych. Rozwiązania Polycom pozwalają łączyć się przy zachowaniu najwyższej jakości i najniższych ogólnych kosztów z praktycznie każdym, bez względu na używany system” – powiedział Sudhakar Ramakrishna, prezes działu produktów i usług w firmie Polycom.

 

RealPresence Collaboration Server 800s Virtual Edition

 

Oprogramowanie Polycom RealPresence Collaboration Server 800s Virtual Edition to pierwsze w branży wieloprotokołowe, zintegrowane, programowe rozwiązanie MCU, które działa na standardowych serwerach. Łączy systemy używające otwartego protokołu SVC z systemami wykorzystującymi inne protokoły, takie jak AVC, bez konieczności zakupu kosztownych bram, dodatkowych licencji i ponoszenia ukrytych kosztów. RealPresence Collaboration Server 800s obsługuje otwarty protokół SVC i zapewnia trzykrotnie efektywniejszą obsługę wielopunktowego wideo HD ze znacznie większą skalowalnością, dużo niższymi kosztami użytkowania i wyższą wydajnością. Jest to doskonała propozycją dla firm średniej wielkości, takich jak dostawcy usług profesjonalnych, prywatne zakłady medyczne oraz przedsiębiorstwa inwestycyjne, a także dla oddziałów większych firm.

 

Pozostałe rozwiązania Polycom do współpracy wideo dla firm średniej wielkości to m.in.:

RealPresence Group 300 z technologią SmartPairing Technology i kamerą Polycom® EagleEye Acoustic to nowa generacja ekonomicznych systemów do współpracy wideo HD, zaprojektowanych z myślą o wykorzystaniu w mniejszych pomieszczeniach i przeznaczonych dla użytkowników, którzy wymagają najwyższej jakości obrazu. RealPresence Group 300 oferuje wideo i dźwięk o jakości HD, w tym technologię ConstantClarity™ gwarantującą niezwykłą wierność dźwięku i obrazu, pozwalającą nawet rozróżniać wszystkie sylaby każdego wypowiadanego słowa. Ponadto technologia Polycom® SmartPairing™, wbudowana w rozwiązanie RealPresence Mobile 2.0, bezprzewodowo łączy tablety Apple iPad z urządzeniami z rodziny Group 300, pozwalając użytkownikom sterować spotkaniami wideo za pomocą tabletów oraz przenosić połączenie z tabletu na duży ekran jednym przeciągnięciem palca. Kamera EagleEye Acoustic to łatwe w instalacji i ekonomiczne urządzenie do mniejszych pomieszczeń, posiadające wbudowany mikrofon i oferujące funkcje elektronicznego panoramowania, przechylania i zbliżania oraz obsługę obrazu HD o rozdzielczości 1080p30.

 

Polycom RealPresence Desktop 2.0 to nowe, oprogramowanie do współpracy wideo na komputery stacjonarne i laptopy z systemem Windows lub Mac. Rozwiązanie pozwala korzystać ze współpracy wideo Polycom RealPresence w domu lub w podróży. System oferuje takie funkcje, jak wyszukiwanie innych użytkowników w firmowej książce telefonicznej, możliwość wyboru konkretnej aplikacji do udostępniania treści oraz zdalne sterowanie kamerą.

 

Polycom RealPresence Mobile 2.0 to aplikacja, która pozwala korzystać ze współpracy wideo poza salą konferencyjną dzięki łączeniu tabletów i smartfonów (urządzeń iOS i Android) z innymi standardowymi systemami wideo. Zaktualizowana aplikacja obsługuje zgłoszoną do opatentowania technologię Polycom SmartPairing™, początkowo dostępną na tabletach iPad. Użytkownicy iPadów mogą też korzystać z takich funkcji, jak udostępnianie treści i zdalne sterowanie kamerą.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

W jaki sposób SMS ułatwi Ci wakacje?

Gdziekolwiek nie wyjedziemy na wakacje, na pewno zabierzemy tam ze sobą smartfona. Według danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Polsce w 2015 roku zarejestrowanych było ponad 56 milionów kart SIM. Skoro praktycznie każdy z nas używa telefonu komórkowego, warto przyjrzeć się bliżej, jakie możliwości przydatne w czasie wakacji oferuje komunikacja SMS – wciąż popularna wśród Polaków, którzy według danych UKE wysyłają miesięcznie więcej wiadomości tekstowych niż przeciętny mieszkaniec Unii Europejskiej.
Czytaj więcej

Kompleksowe ujęcie procesu obsługi klienta – integracja systemów contact center z ERP i CRM

Integracja systemów contact center, ERP czy CRM może być różnie zrealizowana w zależności od tego, skąd wywodzi się integrator i firma, w której realizowany jest projekt. To wpływa na filozofię całego procesu i zupełnie odmienny sposób traktowania klienta końcowego, ale także na ostateczną cenę i możliwości dalszego rozwoju narzędzia.
Czytaj więcej

Platformy Data Science najszybciej rozwijającym się segmentem analityki biznesowej

Jak wynika z raportu Gartnera, przychody z segmentu platform Data Science były niemal dwukrotnie wyższe niż z całego rynku oprogramowania analitycznego. Tylko w 2015 roku odnotowano 20% wzrost jego wartości, która sięgnęła kwoty 2,4 miliarda dolarów. Towarzyszy temu rosnące zainteresowanie analityką predykcyjną, która do 2020 roku przyciągnie około 40% wszystkich inwestycji w technologie analityczne.
Czytaj więcej

UE pracuje nad przepisami dotyczącymi AI/SI

Rozwiązania z obszaru sztucznej inteligencji mogą być szansą na pobudzenie gospodarki i skok technologiczny. Z drugiej strony wiążą się też z zagrożeniami, a w Europie są już przypadki, kiedy algorytmy sztucznej inteligencji były wykorzystywane w sposób budzący wątpliwości prawne. Tymczasem na ten moment nie ma żadnego prawa, które regulowałoby ten obszar.