Nowe stawki MTR na początku przyszłego roku

Wbrew informacjom podanym przez rzecznika sieci Play, Urząd Komunikacji Elektronicznej zapewnia, że wyrównanie stawek MTR (rozliczenia za połączenia pomiędzy operatorami) nie zostanie opóźnione i wejdzie w życie od 1 stycznia 2013.

 

Pod koniec ubiegłego tygodnia Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Play, pisał na firmowym blogu o tym, że decyzja UKE o obniżeniu i zrównaniu stawek MTR dla wszystkich operatorów telekomunikacyjnych może zostać opóźniona. Gruszka stwierdził, że dzięki temu pozostałe sieci komórkowe będą mogły dalej „doić klientów”, nakładając wysokie opłaty na połączenia do Play.

 

Choć Gruszka załączył dokument otrzymany z UKE, przedłużający termin załatwienia sprawy do końca lutego, Urząd Komunikacji Elektronicznej wystosował wczoraj oświadczenie, w którym zapewnia że stawki MTR dla wszystkich operatorów zostaną, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wyrównane 1 stycznia przyszłego roku.

Decyzję miała już zaakceptować Komisja Europejska, obecnie zaś trwają uzgodnienia z prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który ma dwa tygodnie na podjęcie decyzji.

 

Źródło: Wirtualne Media

5 comments
  1. I bardzo dobrze! Wreszczcie akcje telemarketingowi nie będę musiała oferować jako połączenia na telefony stacjonarne, GSM do plus, T- Mobile, Orange oraz GSM Play. To sprawi, ze ceny za usługi cc bedą niższe (a przynajmniej koszty prowadzenia akcji telemarketingowych).

    1. Stawka na 2013 jest jeszcze realna ale ta z Sierpnia spowoduje spore zamieszanie na rynku jeśli będzie przyjęta. Powoli dochodzimy do tego, że głos będzie za darmo i czym innym trzeba będzie konkurować.

      1. Jakością obsługi klienta. Dlatego m.in. sporo w to ostatnio zainwestował T-Mobile. Poprawiło się to także w Plus-ie. Tylko Orange odstaje od reszty moim zdaniem… 🙁 ale to może tylko moje subiektywne zdanie.

  2. Rzeczywiście Orange odstaje od reszty i to bardzo wg mnie już we wszystkim tj.zasięgiem sieci, kompetentną obsługa w BOK oraz kiepską ofertą-ja pasuje i idę gdzie indziej po 6 latach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *