Alior Sync: platforma Alfavox przełomowym rozwiązaniem

Wirtualny oddział Alior Banku, oparty między innymi na rozwiązaniu firmy Alfavox – alfa Video Contact Center[1], został doceniony przez międzynarodowych ekspertów i zdobył nagrodę w konkursie „Global Banking Innovation Award” w kategorii „przełomowe rozwiązanie”. Alfa Video Contact Center jest częścią platformy komunikacyjnej Alior Sync i odpowiada za połączenia wideo między bankiem a jego klientami.

 

 

Alior Sync to pierwszy wirtualny bank nowej generacji, opierający się na technologiach gwarantujących nieustający i bezpieczny dostęp do banku przez 24 godziny na dobę, z każdego miejsca na świecie. Ważnym wyróżnikiem wirtualnego oddziału jest komfort obsługi, którego jednym z elementów jest rozmowa wideo, umożliwiająca kontakt twarzą w twarz z konsultantem.

 

– Pomysł alfa Video Contact Center oparliśmy na przekonaniu, że ludzie – mimo ciągłego rozwoju technologii i odchodzenia od bezpośrednich spotkań – wciąż najlepiej i najbezpieczniej czują się, gdy mogą omówić swój problem czy swoje potrzeby twarzą w twarz, gdy mogą zobaczyć konsultanta i zwyczajnie z nim porozmawiać, nawet, jeśli znajduje się setki kilometrów od nich – tłumaczy Janusz Tomiczek, prezes zarządu Alfavox. – Nasze rozwiązanie sprawdziło się w banku Alior Sync, którego wirtualny oddział został właśnie wyróżniony bardzo prestiżową nagrodą. Cieszymy się, że platforma alfa Video Contact Center i cała stojąca za nią idea stała się częścią rozwiązania bankowego, które znalazło uznanie w oczach międzynarodowego grona ekspertów.

 

 

Rozmowy przeprowadzane w ramach alfa Video Contact Center są nagrywane, dzięki czemu mogą podlegać analizie prowadzącej do lepszego poznania preferencji klienta oraz do pogłębionej oceny pracy konsultanta. Każdy kontakt z wykorzystaniem kanału wideo jest odnotowywany w historii kontaktów z klientem. Platforma alfa Video Contact Center udostępnia także szerokie możliwości w zakresie dalszej rozbudowy, integracji w środowisku klienta oraz poszerzenia dostępnych funkcjonalności.

 

Jury konkursu, którego organizatorem jest Bank Administration Institute (BAI), największe i najbardziej renomowane stowarzyszenie zrzeszające instytucje finansowe, przyznaje nagrodę „Global Banking Innovation Award” w kategorii „przełomowe rozwiązanie” bankom, które wprowadziły oryginalne rozwiązania będące punktem zwrotnym w historii branży finansowej.

Słownik
1. Contact Center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
1 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *