Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Software as a Service

w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa – jeden z modeli chmury obliczeniowej, którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki instalacji, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z klienta na dostawcę usługi. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem dostawcy i obowiązek zapewnienia ciągłości jego działania. Istotą biznesową oprogramowania w modelu SaaS, decydującą o jej rosnącej popularności jest to, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji. Model SaaS zakłada najczęściej cykliczne opłaty (abonament) za dostęp do programu, staje się to dla użytkownika wydatkiem stałym, a nie jednorazowym w momencie zakupu. Z punktu widzenia dostawcy SaaS zapewnia lepszą ochronę jego własności intelektualnej, producent może we własnym zakresie udostępniać swoją aplikację, lub przekazać to zadanie wyspecjalizowanej firmie
ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

DataContact łączy się z Universal Agent

Spółka outsourcingu usług call center[2] Grupa DataContact (GDC) dokonała zakupu 100% akcji firmy Universal Agent[1]. GDC, najstarsza i jedna z najbardziej doświadczonych spółek na polskim rynku usług call center przejęła Universal Agent, spółkę działającą w tej samej branży.

 

Universal Agent posiada dwie spółki zależne – 4call (usługowe call center) i 1step2work (agencja pracy tymczasowej). Podstawową dziedziną działalności UA jest prowadzenie dla klientów zewnętrznych obsługi klienta, sprzedaży i windykacji należności poprzez narzędzia call center.

 

Dzięki połączeniu obu podmiotów powstanie jedna z największych na rynku outsourcingu procesów biznesowych spółka oferująca pełen zakres usług contact center[3]. Po dokonaniu akwizycji zasoby call center Grupy DataContact będą wynosiły ponad 600 stanowisk w 4 lokalizacjach: Warszawie, Stalowej Woli, Bielsku-Białej i Krakowie. Szacuje się, że przychody połączonych spółek w 2012 roku wyniosą ponad 25 mln złotych.

 

Akwizycja została sfinansowana przez europejski fundusz inwestycyjny Gimv, który w październiku 2010 roku przejął większość udziałów GDC.

 

„ – Jestem zadowolony z transakcji – powiedział Jan Dewijngaert, dyrektor Gimv i przewodniczący rady nadzorczej GDC – Inwestycja ta stawia Grupę DataContact wśród 5 największych firm świadczących usługi call center w Polsce. Powiększony do 4 lokalizacji potencjał pozwoli nam na pozyskanie partnerów realizujących projekty o dużej skali, poszukujących kompleksowości i elastyczności. Planujemy również dalszą ekspansję zagraniczną. Razem z zarządami spółek zidentyfikowaliśmy szereg synergii, dzięki którym planowane jest zwiększenie przychodów oraz zoptymalizowanie wysokich pozostałych kosztów operacyjnych charakteryzujących branżę call center. Zarząd przejętej spółki Universal Agent pozostaje na stanowisku, dzięki temu okres przejściowy, po którym obie spółki się połączą, będzie przebiegał sprawnie i nie będzie zakłócał ciągłości prowadzonego biznesu”.

 

„ – Universal Agent SA to spółka z bardzo dobrymi wynikami operacyjnymi i finansowymi. Spółka posiada bardzo duży potencjał do rozwoju i stabilną bazę Klientów. Zwiększenie skali działania GDC poprzez rozwój organiczny i akwizycje wpisuje się w nasz długofalowy plan wejścia do pierwszej trójki usługowych call center na polskim rynku. GDC będzie czynnym podmiotem konsolidującym wciąż bardzo rozdrobniony rynek usług call center.” – powiedział Cezary Hermanowski, Prezes Zarządu Grupa Data Contact.

 

Słownik
1. Universal Agent. pojęcie związane z pracownikiem call center lub contact center, który posiada umiejętności i wiedzę potrzebną do obsługi różnych…
2. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
3. contact center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Alior Bank przyspiesza realizację strategii “Cyfrowego buntownika”

Co trzecia pożyczka udzielana przez internet czy weryfikowanie tożsamości klienta poprzez biometrię to cele, które część instytucji finansowych może osiągnąć już w perspektywie 2–3 lat. Tak jest w przypadku Alior Banku, który łączy przyspieszoną realizację strategii „Cyfrowego buntownika” ze znacznie lepszymi od oczekiwań wynikami finansowymi. Bank chce się skoncentrować przede wszystkim na tych klientach, którzy korzystają z kanałów cyfrowych i dokonują transakcji bezgotówkowych.