Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Mean Time to Restore Service

(inaczej MTRS) to metryka wydajności, która odnosi się do średniego czasu, jaki zajmuje przywrócenie usługi lub systemu do pracy po wystąpieniu awarii. MTRS jest miarą czasu, jaki jest potrzebny na zidentyfikowanie przyczyny awarii, rozwiązanie problemu i przywrócenie usługi do pełnej funkcjonalności.

MTRS jest kluczowym wskaźnikiem wydajności dla usług i systemów, które są krytyczne dla biznesu lub dla klientów. Im krótszy czas przywracania usługi, tym mniejsze ryzyko utraty przychodów, a tym samym większa wydajność przedsiębiorstwa oraz zadowolenie klientów. Dlatego MTRS jest jednym z ważniejszych wskaźników wydajności, którego monitorowanie jest istotne dla przedsiębiorstw i organizacji, aby zapewnić jak najwyższą dostępność usług i systemów.

DataContact łączy się z Universal Agent

Spółka outsourcingu usług call center[2] Grupa DataContact (GDC) dokonała zakupu 100% akcji firmy Universal Agent[1]. GDC, najstarsza i jedna z najbardziej doświadczonych spółek na polskim rynku usług call center przejęła Universal Agent, spółkę działającą w tej samej branży.

 

Universal Agent posiada dwie spółki zależne – 4call (usługowe call center) i 1step2work (agencja pracy tymczasowej). Podstawową dziedziną działalności UA jest prowadzenie dla klientów zewnętrznych obsługi klienta, sprzedaży i windykacji należności poprzez narzędzia call center.

 

Dzięki połączeniu obu podmiotów powstanie jedna z największych na rynku outsourcingu procesów biznesowych spółka oferująca pełen zakres usług contact center[3]. Po dokonaniu akwizycji zasoby call center Grupy DataContact będą wynosiły ponad 600 stanowisk w 4 lokalizacjach: Warszawie, Stalowej Woli, Bielsku-Białej i Krakowie. Szacuje się, że przychody połączonych spółek w 2012 roku wyniosą ponad 25 mln złotych.

 

Akwizycja została sfinansowana przez europejski fundusz inwestycyjny Gimv, który w październiku 2010 roku przejął większość udziałów GDC.

 

„ – Jestem zadowolony z transakcji – powiedział Jan Dewijngaert, dyrektor Gimv i przewodniczący rady nadzorczej GDC – Inwestycja ta stawia Grupę DataContact wśród 5 największych firm świadczących usługi call center w Polsce. Powiększony do 4 lokalizacji potencjał pozwoli nam na pozyskanie partnerów realizujących projekty o dużej skali, poszukujących kompleksowości i elastyczności. Planujemy również dalszą ekspansję zagraniczną. Razem z zarządami spółek zidentyfikowaliśmy szereg synergii, dzięki którym planowane jest zwiększenie przychodów oraz zoptymalizowanie wysokich pozostałych kosztów operacyjnych charakteryzujących branżę call center. Zarząd przejętej spółki Universal Agent pozostaje na stanowisku, dzięki temu okres przejściowy, po którym obie spółki się połączą, będzie przebiegał sprawnie i nie będzie zakłócał ciągłości prowadzonego biznesu”.

 

„ – Universal Agent SA to spółka z bardzo dobrymi wynikami operacyjnymi i finansowymi. Spółka posiada bardzo duży potencjał do rozwoju i stabilną bazę Klientów. Zwiększenie skali działania GDC poprzez rozwój organiczny i akwizycje wpisuje się w nasz długofalowy plan wejścia do pierwszej trójki usługowych call center na polskim rynku. GDC będzie czynnym podmiotem konsolidującym wciąż bardzo rozdrobniony rynek usług call center.” – powiedział Cezary Hermanowski, Prezes Zarządu Grupa Data Contact.

 

Słownik
1. Universal Agent. pojęcie związane z pracownikiem call center lub contact center, który posiada umiejętności i wiedzę potrzebną do obsługi różnych…
2. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
3. contact center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy