T-Mobile usprawni obsługę klientów w Polsce dzięki Genesys iWD

System Genesys Intelligent Workload[2] Distribution (iWD) umożliwi bardziej efektywne zarządzanie i przetwarzanie zadań trafiających do centrów obsługi klienta sieci T-Mobile w Polsce. Wdrożenie iWD to strategiczny element strategii T-Mobile w całej Europe.

 

“Genesys iWD pomoże T-Mobile w osiągnięciu lepszej efektywności biznesowej, przyczyniając się równocześnie do wzrostu satysfakcji klientów. Będzie to możliwe dzięki błyskawicznemu definiowaniu i priorytetyzacji zadań dla contact center[1] – w czasie rzeczywistym i zawsze w oparciu o wartość każdego zadania z biznesowego punktu widzenia” – mówi Marcin Spychała, Senior Account Executive Genesys.

 

“Potrzebowaliśmy inteligentnego systemu opartego na jednej logice biznesowej i umożliwiającego obsługę zadań napływających poprzez różne kanały. Chcemy, aby każde zadanie dla contact center zawsze trafiało do agenta, który posiada najlepszą wiedzę i umiejętności do jego wykonania. Dlatego wybraliśmy rozwiązanie Genesys, które spełnia wszystkie te wymogi, a dodatkowo pozwoli na szybki zwrot z inwestycji” – wyjaśnia Cezary Nowak, Dyrektor Działu ds. Obsługi Klienta w T-Mobile Polska.

 

Pracownicy centrów obsługi klienta T-Mobile w Polsce odpowiadają obecnie za kontakt z ponad 15 mln klientów. Dzięki iWD będą w stanie jeszcze lepiej zarządzać trafiającymi do nich zadaniami. „Chcemy stawić czoła stale zwiększającej się liczbie kontaktów z wykorzystaniem innych kanałów niż głosowy, zwłaszcza poprzez pocztę elektroniczną. Musimy również mieć na uwadze koszty obsługi klienta, a także konieczność spełnienia rygorystycznych wymogów w zakresie utrzymania i systematycznego poprawiania poziomu usług. Priorytetem jest także zwiększenie przychodów dzięki transakcjom typu cross-selling” – dodaje Cezary Nowak.

 

T-Mobile jest jednym z największych dostawców usług telekomunikacyjnych w Polsce. W czterech głównych centrach obsługi klienta firma zatrudnia obecnie ok. 1,5 tys. agentów.

 

Za wdrożenie systemu Genesys iWD, a także za jego bieżące wsparcie i utrzymanie, odpowiada firma NextiraOne Polska, Złoty Partner Genesys.

 

„Wdrożenie systemu Genesys iWD zrealizowane zostało w ścisłej współpracy NextiraOne i T-Mobile, dzięki czemu udało się optymalnie dostosować je do procesów biznesowych klienta. Projekt stanowił duże wyzwanie, wymagające od naszego zespołu unikalnych umiejętności oraz doświadczenia zdobytego w czasie realizacji zaawansowanych wdrożeń contact center na rynku europejskim.” – powiedział Marek Kobielski, Prezes Zarządu NextiraOne Polska & Central Europe.

 

Rozwiązania Genesys są używane przez centra obsługi klienta na całym świecie, w tym przez większość dostawców usług telekomunikacyjnych, wiodące firmy ubezpieczeniowe, największe banki oraz wiele innych pomiotów różnej wielkości i o zróżnicowanym profilu działalności.

 

Słownik
1. contact center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
2. Workload. ilość pracy, która jest przypisana do jednostki czasowej, np. do godziny, dnia lub tygodnia. Może być mierzona w…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Novator dla Effi Altara

Effi – usługa dostarczana przez firmę Altar, która to efektywnie wspiera sprzedaż przez internet i kontakt online z klientami, otrzymała nagrodę NOVATOR 2015 za swoją „innowacyjność w usługach” w konkursie organizowanym przez Staropolską Izbę Przemysłowo-Handlową.
Czytaj więcej

Polska firma wraz z Google testuje RCS czyli SMS-a 2.0

Na polskim rynku właśnie zaczyna funkcjonować najnowszy trend w komunikacji mobilnej - Rich Communication Services. W tym momencie RCS wraz z Google testuje tylko jedna firma – SerwerSMS.pl, niemniej do Early Access Program mogą przystąpić również inne przedsiębiorstwa, które chciałyby wykorzystywać ją do promocji swojej działalności i usług, kampanii informacyjnych czy komunikacji wewnętrznej. Możliwości zastosowania jej w biznesie są bowiem bardzo szerokie.