Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

occupancy

Wartość wyrażona w jednostkach czasu lub procentach oznaczający zajętość czasu pracy agenta. Na occupancy składa się głownie czas poświęcony na rozmowę oraz czas na obsługę skryptu lub innych systemów wspomagających

Datera SA wysoko w rankingu DELOITTE FAST 50 CE

Datera SA po raz kolejny znalazła się wśród 50 najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej według rankingu firmy Deloitte. To efekt inwestycji w rozwój produktów i ekspansji zagranicznej.

 

Jak co roku w październiku firma doradcza Deloitte przedstawiła ranking firm z krajów Europy Środkowej, które rozwijały się najszybciej pod względem wzrostu przychodów. Spośród 26 firm z Polski sklasyfikowanych w rankingu, Datera zajęła wysokie, 8 miejsce.

 

– Przez ostatni rok zrobiliśmy wiele, żeby utrzymać dynamikę wzrostu podobną do tej z lat poprzednich. To, że ponownie jesteśmy w pierwszej dziesiątce polskich firm w rankingu Deloitte Fast 50 CE, oznacza, że wykonaliśmy solidną pracę, która przyniosła konkretne efekty. Firmom o krótszym stażu rynkowym łatwiej jest wykazać wysoką dynamikę wzrostu. My, zajmując w ubiegłym roku 3. miejsce wśród firm z Polski, wysoko zawiesiliśmy sobie poprzeczkę. Tym większa jest nasza satysfakcja z tegorocznego sukcesu – skomentował wyniki rankingu mówi Marcin Krasowski, wiceprezes zarządu Datera SA.

 

Kluczem do utrzymania bardzo dobrych wyników biznesowych w przypadku Datera SA są inwestycje w tworzenie i rozwój produktów. – Jesteśmy drugą firmą z rynku IT w Polsce pod względem odsetka przychodów przeznaczanego na badania i rozwój. Dzięki temu nadajemy tempo rozwojowi rynku. Naszą receptą na sukces jest ciągła innowacja uzasadniona konkretnymi efektami biznesowymi. Dlatego między innymi eksplorujemy obszary wykraczające poza tradycyjnie rozumianą telekomunikację i tworzymy na przykład systemy do zapobiegania nadużyciom – dodaje Marcin Krasowski.

 

Odnotowany w rankingu wzrost przychodów ze sprzedaży odnotowany przez Datera SA wyniósł 958%. Ten wynik udało się osiągnąć dzięki utrzymaniu dotychczasowego poziomu sprzedaży serwerów VoIP. Innym czynnikiem wzrostu jest stosowanie przez dotychczasowych klientów nowych funkcjonalności rozwiązań Datera. – Kładziemy nacisk na edukowanie klientów. Pokazujemy, że wdrożenie komunikacji opartej na technologii VoIP nie oznacza tylko oszczędności wynikających z niższych kosztów połączeń. To także nowe możliwości usprawnienia komunikacji wewnątrz firmy i kontaktów z klientami. Dzięki temu można oszczędzać czas i budować wizerunek firmy otwartej na relacje – mówi Marcin Krasowski.

 

Warto odnotować fakt, że w rankingu wysoko plasują się firmy stosunkowo młode, którym łatwiej jest wykazać się wysokimi wzrostami przychodów. Datera SA jest jedną z dwóch polskich firm, którym udało się utrzymać wysoką pozycję w rankingu przez dwa kolejne lata. Według autorów rankingu jego wyniki potwierdzają, że innowacyjność jest skutecznym sposobem obrony przed kryzysem. Potwierdza to Marcin Krasowski: – Obecnie szczególnie przemawia do naszych klientów argument oszczędności, które mogą wygenerować stosując nasze centrale VoIP. My wykorzystujemy tę szansę i jednocześnie dajemy im dodatkowe korzyści wpływające na usprawnienie biznesu. To z kolei zaprocentuje, kiedy gospodarka ponownie nabierze rozpędu.

 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy