Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

Genesys dla Telekom Deutschland – obsługa klienta w chmurze

Firmy Genesys i Telekom Deutschland poszerzyły zakres strategicznej współpracy o zintegrowane rozwiązanie oparte na chmurze obliczeniowej, przeznaczone dla centrów obsługi klienta w małych i średnich firmach. Umożliwia ono zarządzanie interakcjami poprzez różne kanały – głosowy, internetowy i mobilny, jak również za pośrednictwem social media.

 

Kluczowe informacje:

 

  • Nowe rozwiązanie zwiększy możliwości Telekom Deutschland Contact Center[2] Suite bazującej na Genesys Contact Center Platform. Od 2013 roku, Telekom Deutschland udostępni zintegrowane rozwiązanie Genesys w chmurze lub jako usługę pay-per-use.
  • Nowa oferta przeznaczona jest przede wszystkim dla małych i średniej wielkości centrów obsługi klienta. Będą one mogły korzystać z rozwiązania prekonfigurowanego i dopasowanego do ich potrzeb, bez potrzeby zakupu drogiego sprzętu oraz długiego procesu implementacji.
  • Oparta na chmurze Genesys Contact Center Suite wspiera kontakty z klientem poprzez: kanał głosowy, pocztę tradycyjną i elektroniczną, fax, SMS, chat oraz inne kanały internetowe, w tym media społecznościowe. W pracy agentów wydatnie pomaga m.in. zunifikowany interfejs użytkownika dostarczający pełnych informacji o kliencie oraz jego historii kontaktów.

 

„Cieszymy się z poszerzenia zakresu współpracy z tak renomowaną marką jak Genesys” – powiedział Peter Schamel, Wiceprezes Value-Added Services w Telekom Deutschland. „Genesys to partner, dzięki któremu nasze portfolio zawiera innowacyjne, kompleksowe i rozbudowywalne rozwiązania umożliwiające dialog z klientem. Dzięki nim, Telekom Deutschland jest czołowym dostawcą usług contact center w dowolnej skali” – dodał Peter Schamel.

 

„Zintegrowane rozwiązania Genesys umożliwiają wyjątkowy poziom obsługi[1] klienta. Strategiczna współpraca z Telekom Deutschland – specjalistą w dziedzinie contact center opartych na chmurze obliczeniowej – otwiera przed nami dostęp do nowych rynków, jak również umożliwia małym i średnim firmom czerpanie korzyści z użytkowania najwyższej jakości oprogramowania” – powiedział Andreas Lendner, Wiceprezes Genesys na region Europy niemieckojęzycznej.

 

Słownik
1. poziom obsługi. Zobacz SL.
2. Contact Center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Agnieszka Janulewicz wzmacnia zespół Experience Design w Deloitte Digital

Do Deloitte Digital dołączyła Agnieszka Janulewicz, która objęła stanowisko Senior Research Consultant. W zespole Experience Design będzie zarządzała projektami badawczymi, które wspierają cały proces projektowy – od badań eksploracyjnych poprzez fazę ideacji aż po testy z użytkownikami. Z branżą związana jest od 10 lat.