TME wdraża SAP HANA

Firma Transfer Multisort Elektronik (TME) wdraża rozwiązanie SAP HANA. Ma ono za zadanie wesprzeć procesy sprzedaży oraz obsługi klienta poprzez stworzenie platformy do analizy informacji o sprzedaży w czasie wielokrotnie krótszym niż dotychczas. TME jest liderem sprzedaży i dystrybucji komponentów elektronicznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Codziennie firma przygotowuje ponad 1,5 tys. wysyłek do klientów i przetwarza wielokrotnie większą liczbę operacji magazynowych. Rozwiązanie SAP HANA pozwoli bardzo szybko analizować dane o tych operacjach. W oparciu o SAP HANA w TME zostaną przygotowane zupełnie nowe scenariusze biznesowe, których nie można było zrealizować w oparciu o dotychczasowa infrastrukturę IT. Wdrożeniem rozwiązań SAP HANA w TME zajmuje się firma partnerska SAP – SID Group we współpracy z konsultantami SAP Polska.

 

„Zdecydowaliśmy się na wybór technologii SAP HANA ze względu na konieczność przetwarzania ogromnych ilości szczegółowych informacji o sprzedaży w jak najkrótszym czasie” – mówi Zbigniew Kuczyński, Prezes Zarządu Transfer Multisort Elektronik. „Ograniczenia rozwiązań dyskowych i baz danych OLAP zaczęły być odczuwalne przy dużych wolumenach danych, dlatego postanowiliśmy rozwijać nasze systemy SAP w najbardziej innowacyjnym kierunku – przetwarzania w pamięci.”

 

TME korzysta z rozwiązań SAP od początku 2011 roku, dzięki czemu w firmie zintegrowano wewnętrzne procesy zarządzania, usprawniono sprzedaż, w tym sprzedaż przez internet czy elektroniczną wymianę dokumentów z partnerami handlowymi, ulepszono gospodarkę magazynową i ujednolicono procesy w spółkach zagranicznych. TME wykorzystuje również hurtownię danych SAP Business Warehouse do analizy danych, w szczególności sprzedażowych. Obecnie w TME trwa migracja z SAP Business Warehouse do SAP HANA, co będzie podstawą tworzenia nowych procesów biznesowych.

 

Firma TME rozwija się dynamicznie pod względem wielkości sprzedaży i ekspansji na nowe rynki. Rozpoczęła działalność w 1990 roku jako firma rodzinna, a dziś jest największym dystrybutorem komponentów elektronicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, a także jedną z większych w całym regionie EMEA. Dysponuje nowoczesnym centrum logistycznym w Polsce, ma również spółki w Czechach, na Słowacji, Węgrzech, w Rumunii i w Niemczech. Oferta TME liczy ponad 95 tys. produktów, które trafiają do kilku tysięcy klientów, głównie firm produkcyjnych i usługowych z całej Unii i pozostałych krajów europejskich. Sprzedaż odbywa się zarówno w formie tradycyjniej, jak i internetowej.

 

1 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *