Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

Altar nagrodzony SKRZYDŁAMI BIZNESU

Altar znalazł się w gronie laureatów SKRZYDEŁ BIZNESU 2012 – niezależnego rankingu firm sektora MSP, organizowanego przez “Dziennik Gazetę Prawną”. Przedsięwzięciu patronują co roku: Ministerstwo Gospodarki i Ministerstwo Finansów, Business Center Club, Krajowa Izba Gospodarcza, PARP.

 

Analizie poddano wyniki finansowe firm, ich obroty, dynamikę wzrostu, wiarygodność w relacjach z klientami oraz partnerami. Nagrodzeni, w tym Altar, zasłużyli na miano “stabilnych” firm, które pomimo silnej konkurencji i niestabilnych czasów wciąż rozwijają się i wzbudzają zaufanie. SKRZYDŁA BIZNESU powstały, by nagrodzić postawę przedsiębiorców, którzy w czasach spowolnienia gospodarczego skutecznie bronią pozycji rynkowej i wciąż poszukują nowych rozwiązań umożliwiających nieustanny rozwój – czytamy w komunikacie.

 

Zarząd Altar podkreśla, że wyróżnienie to nie tylko rezultat efektywnej organizacji pracy. – Bardzo duża w tym zasługa pracowników, ich wysokich kompetencji oraz odpowiedzialnego zaangażowania: w pracę, realizację projektów, a także w budowanie partnerskich relacji z naszymi klientami – mówi Arkadiusz Stefańczyk, wiceprezes spółki Altar. – Ponadto niezwykle ważna jest kreatywna współpraca poszczególnych zespołów, w efekcie której możemy rozwijać nasze systemy, zwłaszcza Altar Contact Center[1], i oferować nowe, jeszcze ciekawsze funkcjonalności.

 

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie wyróżnień, połączone z konferencją dla przedsiębiorców, odbędzie się 18.10.2012 r. w Krakowie.

 

Słownik
1. Contact Center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Konsumenci wpływają na działania firm – debata podczas II Kongresu ESG

Konsumenci zwiększają presję na działania uwzględniające czynniki ESG, choć pandemia i wojna w Ukrainie wpłynęła na ich podejście. Potrzebna jest dalsza edukacja konsumentów i firm, by każda ze stron umiejętnie działała na rzecz zrównoważonego rozwoju i środowiska – to wnioski z panelu „Siła konsumentów - czyli presja ma sens” podczas II Kongresu ESG.
Czytaj więcej

Global thinking podczas FinTech & InsurTech Digital Congress

13 - 14 listopada 2018 r., w hotelu Westin w Warszawie, odbył się FinTech & InsurTech Digital Congress. Dzięki praktycznym rozwiązaniom przedstawionym przez pionierów branży fintech i insurtech z 13 krajów, wydarzenie pokazało jak funkcjonować w niezwykle konkurencyjnym i nieprzewidywalnym środowisku rynku globalnego. Merytoryczna agenda, ponad 100 najwybitniejszych ekspertów w roli prelegentów i networking z kluczowymi przedstawicielami obu branż, przyciągnęło prawie 600 uczestników w ramach dwóch dni kongresu.
Czytaj więcej

Czeka nas gorąca jesień

Tegoroczna jesień jest wyjątkowo obfita w różnego rodzaju konferencje, warsztaty, kongresy i inne spotkania. Sezon zaczyna się od mocnego technologicznego wydarzenia jakim jest kolejna edycja targów IT Future Expo.