Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

Interactive Intelligence „Firmą Roku"

Firma analityczna Frost & Sullivan po raz trzeci z rzędu uhonorowała Interactive Intelligence Group Inc. (Nasdaq: ININ) nagrodą “Firma Roku” w kategorii północnoamerykańskich dostawców systemów contact center[1].

 

Nagroda Frost & Sullivan jest przyznawana na podstawie bezstronnych badań z wykorzystaniem metodologii macierzy decyzyjnej. Producenci są oceniani według następujących kryteriów: (1) strategia rozwoju; (2) realizacja strategii rozwoju; (3) innowacyjność produktów i technologii; (4) korzyści dla klientów; oraz (5) penetracja rynku. Każda kategoria oceniana jest w skali od 1 do 10.

 

W ostatecznej klasyfikacji firma Interactive Intelligence pokonała dwóch najbliższych konkurentów*, uzyskując średnią punktację 8,8 w porównaniu z odpowiednio 8,4 i 7,6. Firma otrzymała najwyższą ocenę (9) w zakresie korzyści dla klientów oraz pełną „dziesiątkę” za strategię rozwoju.

 

„Jedną z charakterystycznych cech strategii rozwoju Interactive Intelligence jest konsekwencja” – powiedział główny analityk Frost & Sullivan, Nancy Jamison. – „W ostatnim roku firma zwiększyła obroty w trzech segmentach, w których większość jej konkurentów miała problemy: połączeń przychodzących, wychodzących i IVR[2].”

 

Frost & Sullivan zwrócił również uwagę na sukces Interactive Intelligence w zakresie oferty w chmurze – Communications-as-a-Service (CaaS).

 

„Interactive Intelligence prześcignęła rywali również na rynku CaaS” – powiedział Jamison. – „Konkurenci sprzedają aplikacje jedynie dostawcom usług hostingu, albo w ogóle jeszcze nie weszli na ten rynek. Śmiała ekspansja Interactive Intelligence na rynku CaaS pod wieloma względami przypomina sytuację sprzed 20 lat, kiedy firma postawiła na routing PC zamiast zastrzeżonych, sprzętowych systemów do automatycznej dystrybucji połączeń”.

 

Słownik
1. contact center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
2. IVR. system teleinformatyczny umożliwiający interaktywną obsługę połączeń przychodzących. Klient przechodzący przez drzewo IVR po wysłuchaniu nagranych wcześniej komunikatów dźwiękowych…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Przychody LiveChat wzrosły wstępnie o 25,8% r/r

Jak informuje spółka LiveChat Software, jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży w okresie kwiecień – czerwiec 2021 (czyli I kwartał roku finansowego 2021/22) były wyższe o 25,8% r/r. Co prawda to szacunkowe dane firmy, ale końcowe dane mogą być równie obiecujące.