Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

Genesys ponownie wśród liderów

Gartner umieścił Genesys w wśród liderów aktualnej edycji raportu „Magic Quadrant” dotyczącego firm zajmujących się tworzeniem infrastruktury dla centrów obsługi klienta. Ocena w badaniu Gartnera jest wypadkową całościowej wizji oraz umiejętności jej wdrożenia.

 

Według raportu, „Liderzy to wiarygodne firmy o szerokim portfolio, znaczącym udziale w rynku, szerokim zasięgu geograficznym oraz jasną wizją tego, jak będą ewoluować centra obsługi. Muszą też stale rozwijać swoją ofertę. Gartner ocenia poszczególne rozwiązania całościowo, wyróżniające te o unikalnych właściwościach i niskim stopniu ryzyka, jednak niekoniecznie przeznaczone dla każdego klienta.”

 

Genesys został doceniony za szeroką ofertę produktów i usług pozwalającym na zbudowanie wyjątkowego poziomu kontaktu z klientem oraz odróżnienie się od konkurencji. Firma oferuje rozwiązania z zakresu contact center[1], IVR[2], procesów optymalizacyjnych, a także obsługi klienta z wykorzystaniem Internetu, urządzeń mobilnych i kanałów społecznościowych. Genesys wyróżnia się elastycznym podejściem umożliwiającym firmom wybór między implementacją lokalną, wykorzystaniem chmury lub wersji pośrednią.

 

„Cieszymy się z pozycji lidera w zestawieniu Gartnera, ale mamy też świadomość, że w celu utrzymania tej oceny musimy stale kontynuować nasz rozwój”, mówi Nicolas de Kouchkovsky, Dyrektor Marketingu Genesys. „Najnowsze osiągnięcia, jak wprowadzenie Mobile Engagement Solution czy popularyzacja SIP jako rozwiązania dla centrów obsługi klienta, pokazują, że Genesys to firma nastawiona na odkrywanie nowych lądów. Nasze pomysły nie tylko pomagają firmom zarządzać kontaktami z klientem oraz budować zaufanie pomiędzy nimi, ale też wpływają na ogólny wzrost ogólnej jakości obsługi.”

 

W Polsce, z rozwiązań Genesys korzysta m.in. większość operatorów telekomunikacyjnych, wiodące firmy ubezpieczeniowe oraz podmioty z pierwszej dziesiątki największych banków.

 

Słownik
1. contact center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
2. IVR. system teleinformatyczny umożliwiający interaktywną obsługę połączeń przychodzących. Klient przechodzący przez drzewo IVR po wysłuchaniu nagranych wcześniej komunikatów dźwiękowych…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Fintech rewolucjonizuje

Polski rynek fintechów, czyli innowacyjnych firm z pogranicza finansów i nowych technologii, należy do największych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego wartość szacuje się na niemal 860 mln euro. Już teraz co piąty Polak korzysta z rozwiązań fintechowych, a do 2020 roku będzie to niemal 50 proc.