Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Software as a Service

w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa – jeden z modeli chmury obliczeniowej, którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki instalacji, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z klienta na dostawcę usługi. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem dostawcy i obowiązek zapewnienia ciągłości jego działania. Istotą biznesową oprogramowania w modelu SaaS, decydującą o jej rosnącej popularności jest to, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji. Model SaaS zakłada najczęściej cykliczne opłaty (abonament) za dostęp do programu, staje się to dla użytkownika wydatkiem stałym, a nie jednorazowym w momencie zakupu. Z punktu widzenia dostawcy SaaS zapewnia lepszą ochronę jego własności intelektualnej, producent może we własnym zakresie udostępniać swoją aplikację, lub przekazać to zadanie wyspecjalizowanej firmie
ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

arvato dla branży lotniczej

arvato Polska jako pierwszy w kraju dostawca usług call center[2] oferuje specjalistyczne rozwiązania dla branży lotniczej.

 

Bazując na wieloletnim doświadczeniu w obsłudze zagranicznych linii lotniczych i realizowanych projektach wielojęzycznych, arvato stworzyła pakiet usług dedykowanych do obsługi ruchu lotniczego przy wykorzystaniu narzędzi call center.

 

Zakres świadczonych usług może obejmować – w zależności od potrzeb zleceniodawcy – połączenia przychodzące (sprzedaż i zmiany rezerwacji, informacja handlowa, wsparcie techniczne, reklamacje i transakcje finansowe), połączenia wychodzące, obsługę korespondencji mailowej, chat online czy działania w mediach społecznościowych.

 

Ofertę uzupełnia bogaty wachlarz usług specjalistycznych (korespondencja formalno-prawna, rezerwacje grupowe i czartery, korespondencja masowa email i sms). Wszystkie procesy mogą być realizowane w 8 językach europejskich z jednej lokalizacji. Firma posiada disaster recovery[1] center (tzw. „zapasowe” centrum obsługi) umożliwiające szybkie wznowienie realizowanych procesów w razie nieprzewidzianych przerw w procesie świadczenia usług.

 

Branża lotnicza charakteryzuje się dużą sezonowością i jest bardzo podatna na znaczące i nieprzewidziane zmiany wolumenów. Potrzebne są zaawansowane technologie umożliwiające rezerwacje, transakcje online, planowanie procesów czy specjalistyczne raportowanie. Stąd wynikają trudności uniemożliwiające realizację takiej usługi jako standardowej usługi oferowanej w każdym call center.

 

Obecnie contact center[3] arvato Polska obsługuje dla przewoźników lotniczych średnio około 150 tysięcy wszelkiego typu transakcji miesięcznie, co przekłada się na ponad 1 milion efektywnych minut poświęconych pasażerom. Stopień złożoności obsługiwanych procesów, ich zakres oraz skala świadczonych usług osiągnęły poziom, który przekłada się na efekty, jakimi są niezaprzeczalnie specjalizacja i unikatowość.

 

„Na polskim rynku działa obecnie ok 20 firm posiadających koncesję przewoźnika lotniczego. Istnieje też wiele przedstawicielstw zagranicznych linii lotniczych, których możemy wspomagać w obsłudze informacyjnej czy sprzedażowej (transakcyjnej) – powiedziała Joanna Rada, Dyrektor Obszaru Contact Center w arvato. – Jesteśmy jedyną na polskim rynku firmą, która ma kompetencje do tak kompleksowego wsparcia firm z tej branży w relacjach z ich konsumentami – pasażerami.”

 

Początkowo arvato Polska czerpało wiedzę od innych, zagranicznych podmiotów grupy kapitałowej arvato, m.in. z Niemiec i Francji. Z czasem wypracowało swój własny, unikalny know-how doprowadzając do realizacji usługi na najwyższym, europejskim poziomie, w zgodzie ze światowymi standardami (m.in. COPC).

 

Obecnie arvato Polska współpracuje z pięcioma podmiotami z tej branży, jest w trakcie wdrażania kolejnych projektów i bierze udział w kilku postępowaniach przetargowych.

 

Słownik
1. disaster recovery. (używana także pod nazwą DR), czyli odzyskiwanie po katastrofie, to proces przywracania normalnego funkcjonowania systemów informatycznych i biznesowych…
2. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
3. contact center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy