Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Software as a Service

w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa – jeden z modeli chmury obliczeniowej, którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki instalacji, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z klienta na dostawcę usługi. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem dostawcy i obowiązek zapewnienia ciągłości jego działania. Istotą biznesową oprogramowania w modelu SaaS, decydującą o jej rosnącej popularności jest to, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji. Model SaaS zakłada najczęściej cykliczne opłaty (abonament) za dostęp do programu, staje się to dla użytkownika wydatkiem stałym, a nie jednorazowym w momencie zakupu. Z punktu widzenia dostawcy SaaS zapewnia lepszą ochronę jego własności intelektualnej, producent może we własnym zakresie udostępniać swoją aplikację, lub przekazać to zadanie wyspecjalizowanej firmie
ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Polycom Adoption Services receptą na video

Polycom zaprezentował Polycom Adoption Services, cztery nowe usługi, które mają pomóc przedsiębiorstwom spopularyzować współpracę wideo wśród użytkowników oraz przyśpieszyć zwrot z inwestycji w Polycom RealPresence.

 

Usługi Polycom Adoption Services opierają się na metodologii opracowanej przez Polycom i pozwalają zwiększyć stopień wykorzystania rozwiązań do współpracy wideo Polycom RealPresence wśród klientów, partnerów i pracowników. Dla przedsiębiorstw i instytucji, które chcą przyspieszyć zwrot z wdrożenia, kluczowe znaczenie ma poziom akceptacji wśród użytkowników. Z sondaży wynika, że akceptacja użytkowników jest zdecydowanie najważniejszym czynnikiem, jeśli chodzi o czerpanie korzyści z inwestycji w dowolne rozwiązanie klasy korporacyjnej.

 

Kiedy współpraca wideo staje się częścią codziennego obiegu pracy w firmie, korzyści, takie jak wyższa wydajność pracy oraz ograniczone wydatki na podróże i koszty operacyjne, zaczynają się kumulować. W rzeczywistości klienci twierdzą, że rozwiązania Polycom do współpracy wideo pozwalają im oszczędzić średnio 24 proc. kosztów związanych ze sprzedażą oraz 30 proc. kosztów związanych z podróżami, jednocześnie skracając czas wprowadzania produktów na rynek średnio o 24 proc.2 Te i inne korzyści zwykle sprawiają, że inwestycja w rozwiązanie Polycom zwraca się w niespełna rok. Jednocześnie sami użytkownicy szybko odkrywają, że współpraca wideo oszczędza ich czas, ogranicza podróże biznesowe, umożliwia efektywniejszą komunikację i pomaga w podejmowaniu decyzji, pozwalając zachować lepszą równowagę między życiem osobistym a zawodowym poprzez ograniczenie czasu spędzanego poza domem.

Nowe usługi to:

  • Adoption Consulting. Chcąc wyznaczyć ogólne ramy wdrożenia, konsultanci firmy Polycom przeprowadzają sondaże i wywiady w celu ustalenia potrzeb biznesowych, celów i środowiska technologicznego, a także potrzeb poszczególnych użytkowników. Pomaga to stworzyć projekt rozwiązania, które jest proste i komfortowe w obsłudze. Współpracują też z klientami, opracowując plany działań i narzędzie, które umożliwi mierzenie poziomu akceptacji wdrożonej technologii z biegiem czasu.
  • Adoption Portal. Ta usługa stanowi skalowalną, opłacalną i przyjazną dla użytkowników alternatywę dla szkoleń prowadzonych w siedzibie klienta. Adoption Portal to gotowy pakiet do tworzenia dostosowanych zasobów online, które obejmują samouczki wideo, instrukcje, zbiory pytań i odpowiedzi oraz inne materiały pomagające uczynić współpracę wideo częścią codziennej pracy.
  • Adoption Campaign. Przedsiębiorstwa mogą zwiększyć poziom akceptacji wdrożonych rozwiązań, angażując użytkowników w promocyjne kampanie, które podkreślają wartość i zalety współpracy wideo. Polycom zapewnia konfigurowalne banery, plakaty, wideo i wiadomości e-mail, które promują motyw „przejdź na wideo”, jednocześnie kierując użytkowników do firmowego portalu wideo.
  • RealPresence Analytics. Ta chmurowa usługa opiera się na łatwym w użyciu rozwiązaniu raportującym, które pomaga ustalić poziom akceptacji poprzez szczegółowe pomiary i analizę. Konfigurowalne raporty śledzą poziom akceptacji z wykorzystaniem kilku metryk, a zaawansowana analiza pomaga w bieżącym planowaniu i przydzielaniu zasobów, umożliwiając klientom identyfikowanie wzorów użycia, jakości usług oraz trendów kosztowych.

 

Holistyczne podejście do popularyzacji rozwiązań wideo w skali całego przedsiębiorstwa

 

Cztery nowe usługi uzupełniają istniejącą ofertę Polycom w zakresie optymalizacji technologii, która pomaga klientom upewnić się, że ich sieć, infrastruktura i środowisko wideo spełnią potrzeby użytkowników. Wykorzystując specjalistyczne wsparcie firmy Polycom i jej partnerów, klienci mogą przyjąć holistyczne podejście do popularyzacji rozwiązań wideo w skali całego przedsiębiorstwa. Dział Polycom Global Services oferuje też pełną gamę usług, które maksymalizują zwrot z inwestycji w całym cyklu użytkowania produktu, od projektu i wdrożenia do konwersacji, zarządzania (w tym integracji z Microsoft Lync, IBM Sametime i innymi platformami UC[1] ) oraz optymalizacji istniejących rozwiązań.

 

„Dziś Polycom wprowadza nowe usługi, które mają pomóc klientom w stworzeniu kultury współpracy w skali całego przedsiębiorstwa, a przez to zwiększyć poziom akceptacji wśród użytkowników i zwrot z inwestycji w rozwiązania Polycom RealPresence” — powiedział Sudhakar Ramakrishna, prezes działu produktów i usług w firmie Polycom. „Usługi Polycom Adoption Services i zastosowana w nich metodologia zaprojektowano tak, aby zapewniały one jak najwyższy stopień wygody i intuicyjności: od pierwszych etapów planowania przez wdrożenie po użytkowanie”.

 

Rozwiązania wideo Polycom RealPresence – od mobilnych aplikacji i oprogramowania komputerowego po grupowe systemy wideo i sale immersyjne wykorzystują platformę Polycom RealPresence. Platforma to najbardziej kompleksowa i zgodna operacyjnie infrastruktura UC do uniwersalnej współpracy wideo, zapewniająca niezawodną konfigurację i zarządzanie, skalowalność, elastyczność oraz bezpieczeństwo. Ze względu na nacisk jaki Polycom kładzie na zgodność operacyjną, RealPresence pozwala przekształcić „wyspy” systemów komunikacyjnych w spójne środowisko, w którym bezpieczna współpraca wideo staje się dostępna dla wszystkich upoważnionych pracowników — mobilnych, zdalnych i lokalnych.

 

Słownik
1. UC. (inaczej Unified Communications) to zestaw narzędzi i technologii umożliwiających integrację różnych form komunikacji, takich jak połączenia głosowe, wideokonferencje,…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Capgemini poszukuje ekspertów od nowych technologii

Capgemini w Warszawie rekrutuje i rozwija innowacyjną linię biznesową – Capgemini Invent. W związku z tym na warszawskim rynku pojawiają się dodatkowe miejsca pracy i możliwości dla specjalistów, którzy chcą rozpocząć karierę w branży nowych technologii, w tym ekspertów z zakresu data science czy data analytics.
Czytaj więcej

UE pracuje nad przepisami dotyczącymi AI/SI

Rozwiązania z obszaru sztucznej inteligencji mogą być szansą na pobudzenie gospodarki i skok technologiczny. Z drugiej strony wiążą się też z zagrożeniami, a w Europie są już przypadki, kiedy algorytmy sztucznej inteligencji były wykorzystywane w sposób budzący wątpliwości prawne. Tymczasem na ten moment nie ma żadnego prawa, które regulowałoby ten obszar.