Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Mean Time to Restore Service

(inaczej MTRS) to metryka wydajności, która odnosi się do średniego czasu, jaki zajmuje przywrócenie usługi lub systemu do pracy po wystąpieniu awarii. MTRS jest miarą czasu, jaki jest potrzebny na zidentyfikowanie przyczyny awarii, rozwiązanie problemu i przywrócenie usługi do pełnej funkcjonalności.

MTRS jest kluczowym wskaźnikiem wydajności dla usług i systemów, które są krytyczne dla biznesu lub dla klientów. Im krótszy czas przywracania usługi, tym mniejsze ryzyko utraty przychodów, a tym samym większa wydajność przedsiębiorstwa oraz zadowolenie klientów. Dlatego MTRS jest jednym z ważniejszych wskaźników wydajności, którego monitorowanie jest istotne dla przedsiębiorstw i organizacji, aby zapewnić jak najwyższą dostępność usług i systemów.

Mity w zatrudnianiu niepełnosprawnych

W ubiegłym roku prywatni przedsiębiorcy zapłacili 3,8 mld zł kary na rzecz PFRON za zbyt małe zatrudnienie osób niepełnosprawnych w firmie. Jednak niepełnosprawni wcale nie chcą pracować – wolą brać pieniądze i mieć święty spokój.

 

– Zainwestowałem ponad 200 tys. zł w specjalistyczny sprzęt call center[1] dla niewidomych – opowiada w wywiadzie z tygodnikiem Wprost anonimowy przedsiębiorca. – Dałem ogłoszenie, zgłosili się chętni. Podpisałem z nimi umowy. Wszystko było pięknie, ale do czasu. Gdy przyszło co do czego, wszyscy jak jeden mąż, poszli na zwolnienia lekarskie – denerwuje się.

 

Dlaczego tak się dzieje? Wszystko przez niekorzystne dla pracodawców przepisy, które zmuszają firmy zatrudniające powyżej 25 osób do zatrudnienia min. 6% pracowników niepełnosprawnych – jeśli nie, pracodawca płaci kary w postaci składek na PFRON.

 

Firmom – w tym call center – opłaci się więc zatrudniać pracowników tzw. słupy tylko na papierze. Dzięki temu oszczędności sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 

Proceder znany jest także w branży call center. Tylko w Warszawie – jak ustaliła nasza redakcja – firm call center zatrudniających niepełnosprawnych na papierze jest przynajmniej siedem.

Słownik
1. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Altar z nagrodą e-Commerce Polska Awards

Branża e-commerce wyróżniła najlepszych. W tym roku prestiżowa nagroda e-Commerce Polska Awards 2021 w kategorii Best tool for e-commerce trafiła do Altar za wdrożenie w Grupie Empik swojej platformy AI Contact Center do komunikacji i zarządzania obsługą klienta.
Czytaj więcej

Adecco rekrutuje pracowników dla T-Mobile

T-Mobile poszukuje ambitnych i zmotywowanych osób do pracy na stanowisku konsultanta ds. obsługi klienta i sprzedaży w swoich centrach biznesowych ulokowanych w Warszawie i Łodzi. Call center jest obecnie najszybciej rozwijającym się kanałem obsługi klienta oraz procesu sprzedaży.