Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Mean Time to Restore Service

(inaczej MTRS) to metryka wydajności, która odnosi się do średniego czasu, jaki zajmuje przywrócenie usługi lub systemu do pracy po wystąpieniu awarii. MTRS jest miarą czasu, jaki jest potrzebny na zidentyfikowanie przyczyny awarii, rozwiązanie problemu i przywrócenie usługi do pełnej funkcjonalności.

MTRS jest kluczowym wskaźnikiem wydajności dla usług i systemów, które są krytyczne dla biznesu lub dla klientów. Im krótszy czas przywracania usługi, tym mniejsze ryzyko utraty przychodów, a tym samym większa wydajność przedsiębiorstwa oraz zadowolenie klientów. Dlatego MTRS jest jednym z ważniejszych wskaźników wydajności, którego monitorowanie jest istotne dla przedsiębiorstw i organizacji, aby zapewnić jak najwyższą dostępność usług i systemów.

Interactive Intelligence zmniejsza straty

Interactive Intelligence Group Inc. ogłosił wyniki operacyjne za drugi kwartał 2012 r. Firma zanotowała 26% wzrost całkowitej liczby zamówień;  zamówienia w chmurze zwiększyły się o prawie 90% w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Jednak przychody firmy – w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku – wzrosły tylko o 5%.  Od początku roku fima odnotowała 8% wzrost przychodów. Spółka zmniejszyła jednak swoje straty z 5,5 mln do 1,8 mln dolarów.

 

– Dynamiczny wzrost zamówień w modelu cloud obrazuje rosnący udział naszej firmy w rynku chmurowych rozwiązań contact center[1]” – powiedział założyciel i dyrektor generalny Interactive Intelligence, dr Donald Brown. – Trend ten coraz mocniej wpływa również na raportowane przez nas wyniki finansowe, ponieważ przychody niektórych zamówień z tego kwartału zostaną uznane dopiero w kolejnych okresach rozliczeniowych.

 

Brown dodał: „Planujemy kolejne inwestycje w zakresie sprzedaży, marketingu i rozwoju produktu, aby zwiększyć świadomość naszej marki i udziały rynkowe. Priorytet stanowi rozwój oferty cloud, która generuje największy wzrost sprzedaży. Oczekujemy, że w 2012 r. zamówienia w chmurze osiągną 30-32% ogólnej liczby zamówień, natomiast całkowita liczba zamówień zwiększy się o 20% w porównaniu w rokiem poprzednim.

 

 

 

Słownik
1. contact center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy

TAI w SMB

Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego poinformowało, że decyzją Zarządu SMB dnia 12 kwietnia br. do grona członków SMB została przyjęta…
Czytaj więcej

AGORA inwestuje w firmę z branży MarTech

Agora S.A. zainwestuje w sumie 4,4 mln EUR w czeską spółkę ROI Hunter, dostawcę platformy marketingowej umożliwiającej firmom z branży e-commerce promowanie i sprzedaż produktów za pośrednictwem Google’a i Facebooka dzięki zaawansowanym narzędziom do kreacji kampanii i analizy danych. Poprzez inwestycję podzieloną na dwie rundy finansowania Agora zamierza zwiększyć swoją obecność w segmencie MarTech.