Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Mean Time to Restore Service

(inaczej MTRS) to metryka wydajności, która odnosi się do średniego czasu, jaki zajmuje przywrócenie usługi lub systemu do pracy po wystąpieniu awarii. MTRS jest miarą czasu, jaki jest potrzebny na zidentyfikowanie przyczyny awarii, rozwiązanie problemu i przywrócenie usługi do pełnej funkcjonalności.

MTRS jest kluczowym wskaźnikiem wydajności dla usług i systemów, które są krytyczne dla biznesu lub dla klientów. Im krótszy czas przywracania usługi, tym mniejsze ryzyko utraty przychodów, a tym samym większa wydajność przedsiębiorstwa oraz zadowolenie klientów. Dlatego MTRS jest jednym z ważniejszych wskaźników wydajności, którego monitorowanie jest istotne dla przedsiębiorstw i organizacji, aby zapewnić jak najwyższą dostępność usług i systemów.

arvato planuje ekspansję w Polsce

Choć wyraźnego osłabienia gospodarczego doświadczamy codziennie, to paradoksalnie rynek usług call center[1] w Polsce jest ciągle w fazie wzrostu. W ostatnich latach powstało wiele firm, jednak zaledwie kilka – działających od wielu lat, posiadających duże doświadczenie i skalę działania (ponad 500 stanowisk) – może sprostać niemal każdym wyzwaniom projektowym.

 

– Według naszych badań tylko takie firmy są w stanie sprostać wyzwaniom największych zleceniodawców, które zagwarantują elastyczność w zasobach (szybkie przygotowanie i realizacja projektu na dużą skalę), innowacyjność w projektowaniu akcji (kreatywne podejście do interakcji z konsumentami), czy zapewnić jakość rozumianą jako ciągłą poprawę efektywności projektów, realizację postawionych celów i konsekwentny wzrost satysfakcji klientów – powiedziała Joanna Rada, Dyrektor Obszaru Contact Center[2] w arvato.

 

Takich firm jest niewiele, dlatego arvato ma potencjał, by ze swoją przewagą konkurencyjną stała się głównym graczem na rynku polskich usługowych call center. Atutem firmy jest bogate doświadczenie projektowe zdobyte na wielu bardziej zaawansowanych rynkach, co umożliwia przeniesienie wcześniej zaimplementowanych rozwiązań na polski grunt.

 

– Od lat realizujemy w Polsce międzynarodowe projekty dla liderów różnych branż, między innymi telekomunikacyjnej, IT czy turystycznej. Chcemy tą wiedzą podzielić się w realizacji polskich projektów – mówi Joanna Rada – Chcemy być postrzegani jako partner świadczący usługi wysokiej jakości za rynkową cenę.

 

Strategia arvato zakłada większą aktywność na polskim rynku usług call center, co oznacza aktywizację działań komunikacyjnych i sprzedażowych. Firma zamierza się skoncentrować na oferowaniu kompleksowych rozwiązań dla branży telekomunikacyjnej, płatnej TV, energetycznej, paliwowej i TSL. W tym celu spółka zamierza prowadzić szersze niż obecnie działania komunikacyjne.

Słownik
1. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
2. Contact Center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy