Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Software as a Service

w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa – jeden z modeli chmury obliczeniowej, którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki instalacji, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z klienta na dostawcę usługi. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem dostawcy i obowiązek zapewnienia ciągłości jego działania. Istotą biznesową oprogramowania w modelu SaaS, decydującą o jej rosnącej popularności jest to, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji. Model SaaS zakłada najczęściej cykliczne opłaty (abonament) za dostęp do programu, staje się to dla użytkownika wydatkiem stałym, a nie jednorazowym w momencie zakupu. Z punktu widzenia dostawcy SaaS zapewnia lepszą ochronę jego własności intelektualnej, producent może we własnym zakresie udostępniać swoją aplikację, lub przekazać to zadanie wyspecjalizowanej firmie
ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

SAP liderem ERP dla firm średniej wielkości

Firma SAP AG poinformowała, że w raporcie „Magic Quadrant for Single-Instance ERP for Product-Centric Midmarket Companies (Magiczny Kwadrant centralnych i zintegrowanych systemów ERP dla firm średniej wielkości z branży produkcyjnej)”, rozwiązanie SAP® Business All-in-One znalazło się w kwadrancie liderów. Raport został przygotowany przez Gartner Inc., wiodącą firmę analityczną rynku IT. Pozycjonowanie oparte jest na ocenie systemów ERP, które stanowią jednorodny, centralny i zintegrowany system w przedsiębiorstwach średniej wielkości.

 

SAP Business All-in-One to branżowe rozwiązania klasy ERP, przeznaczone dla średnich lub szybko rozwijających się małych firm. Zapewniają pełniejszy wgląd w prowadzoną działalność, dają się łatwo skalować i dostosowywać do zmieniających się potrzeb. Przyspieszają rozwój firmy, usprawniają działalność operacyjną oraz pozwalają optymalizować wyniki finansowe. Rozwiązanie SAP Business All-in-One oferuje rozbudowane funkcje do efektywnego zarządzania wszystkimi aspektami działalności biznesowej. Jest przystępne cenowo i zapewnia szybki zwrot z inwestycji. Obecnie z rozwiązania SAP Business-All-in-One korzysta ponad 21 700 przedsiębiorstw na całym świecie.

 

Oprogramowanie ERP sklasyfikowane w raporcie „Magic Quadrant for Single-Instance ERP for Product-Centric Midmarket Companies” jako najlepsze „jest spójne z jasno sprecyzowaną wizją przedsiębiorstwa i daje możliwość jej realizacji. Systemy ERP dla firm średniej wielkości oferowane przez największych producentów, charakteryzują się kompleksowym i rozbudowanym pakietem funkcji, wychodzącym naprzeciw oczekiwaniom użytkowników. Producenci zakwalifikowani do kwadrantu liderów nie muszą uzyskiwać największych przychodów. Muszą natomiast oferować sprawdzone rozwiązania, dysponować przykładami udanych wdrożeń oraz uzyskiwać wzrost udziałów w rynku. Liderzy muszą również posiadać jasno sprecyzowaną strategię przekształcania aktualnych produktów do aplikacji następnej generacji. Najlepsi dostawcy muszą oferować produkty dostosowane do specyficznych potrzeb firm średniej wielkości, które są dostępne i dobrze wspierane w wielu regionach świata oraz charakteryzujące się niskim całkowitym kosztem posiadania (TCO)”.

 

Przedsiębiorstwa pozycjonowane jako liderzy „przekształcają swoje produkty w aplikacje, które zapewniają elastyczność procesów i przepływu informacji. Rozwiązania te umożliwiają proste wdrożenie aplikacji użytkownikom z różnych branż. Przedsiębiorstwa te posiadają także strategie reagowania na zmiany rynkowe, związane z rozwojem nowych technologii, takich jak architektura zorientowana na usługi (SOA), chmura, mobilność i rozwój technologii społecznościowych”.

 

Klienci korzystający z SAP Business All-in-One mogą rozszerzyć zakres swojego wdrożenia przy znacznie niższych kosztach poprzez zastosowanie rozwiązań SAP Rapid Deployment Solutions (SAP RDS), które służą do szybkiego wdrażania pakietów oprogramowania biznesowego. Rozwiązania SAP Rapid Deployment Solutions stanowią pakiety skonfigurowanego fabrycznie oprogramowania, usług wdrożeniowych oraz szkoleń dla użytkowników. Zostały opracowane tak, aby proces wdrażania trwał maksymalnie 12 tygodni.

 

 

Raport firmy Gartner, „Magic Quadrant for Single-Instance ERP for Product-Centric Midmarket Companies (Magiczny Kwadrant centralnych i zintegrowanych systemów ERP dla firm średniej wielkości z branży produkcyjnej)”, autorstwa Christiana Hestermanna, Chrisa Panga, Nigela Montgomerego, 27 czerwca 2012 r.

 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Polpharma wdrożyła AI w punktach sprzedaży

Polpharma, największy polski producent leków, wdrożył technologię rozpoznawania obrazu w aptekach opartą na sztucznej inteligencji. Dostawcą rozwiązania IT jest Sagra Technology. System wdrożony przez Polpharmę rozpoznaje produkty na zdjęciu, wspierając kontrolę merchandisingu w punktach sprzedaży.