Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

Genesys: studniówka na plus

Genesys działa jako samodzielna firma od 1 lutego 2012 r. Tego dnia zawarta została finalna umowa przenosząca prawa własności do spółki Genesys z Alcatel-Lucent na firmę należącą do funduszy Permira i Technology Crossover Ventures.

 

Umowa zawierała zapis o przeniesieniu do nowej struktury ponad 1 800 pracowników Genesys, w tym kadry zarządzającej. Zachowanie istniejącej struktury Genesys pozwoliło na zapewnienie ciągłości obsługi klientów oraz udziałowców. Obecnie Genesys posiada ponad dwa tysiące klientów w 80 krajach. Oprogramowanie Genesys każdego dnia obsługuje ponad 100 milionów interakcji zarówno w centrach obsługi klienta jak i w organizacjach back-office. Genesys pomaga firmom obsługiwać klientów w sposób szybki i prosty, a jednocześnie dostosowany do indywidualnych potrzeb.

 

„W ciągu pierwszych 100 dni działania jako samodzielna firma, utrzymaliśmy dotychczasowy wzrost dochodów mierzony rok do roku. W pierwszym kwartale 2012 r., w skali globalnej osiągnęliśmy 13% wzrost rok do roku. W Polsce skupiamy się przede wszystkim na wsparciu klientów oraz lokalnych partnerów handlowych w zakresie maksymalnie efektywnego wykorzystania naszych produktów. Dążymy również do wprowadzenia alternatywnych sposobów dostarczania naszych rozwiązań na przykład poprzez SaaS[3]. Zamierzamy też zwiększyć liczbę klientów z sektora małych i średnich firm, dla których przygotowaliśmy rozwiązania dedykowane” – mówi Marcin Spychała, Senior Account Executive w polskim oddziale Genesys.

 

Roczne dochody Genesys wynoszą ok. 500 milionów dolarów. Nowo utworzona spółka utrzymuje pozycję lidera m.in. dzięki wprowadzeniu nowych rozwiązań mobilnych, a także dzięki nowym rozwiązaniom optymalizującym zasoby pracy (workforce optimization[1]) i do skutecznego zarządzania środowiskiem contact center[2]. Oferta Genesys uwzględnia też m.in. systemy zarządzające kanałami społecznościowymi, rozwiązania oparte na SIP (session initiation protocol) czy produkty dostarczane w modelu pay-per-use i SaaS.

 

Słownik
1. workforce optimization. (inaczej optymalizacja zasobów pracy) to proces, którego celem jest maksymalizacja wykorzystania i efektywności zasobów pracy w organizacji. Obejmuje…
2. contact center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
3. SaaS. Zobacz Software as a Service.
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Magdalena Dziewguć (Google): Chmura może zastąpić tradycyjne biuro

Coraz więcej firm w Polsce i na świecie korzysta z chmury. Przy niewielkim nakładzie finansowym rozwiązania chmurowe stwarzają szansę poprawy organizacji, zwiększenia efektywności i obniżenia wydatków przeznaczanych nie tylko na IT. Dziś małe firmy traktują chmurę jako środowisko pracy, które może zastąpić tradycyjne biuro, ale ma ona dużo większe możliwości.