Sprawnie zarządzany Contact Center

Dedykowana aplikacja typu CTI[2] zaprojektowana przez JAVART dla firmy Link4 pozwala na automatyczne zarządzanie pracą agentów Contact Center[1]. Zwiększa to efektywność realizowanych przez nich działań. Ponadto wdrożone rozwiązanie zapewnia dostarczenie statystyk ułatwiając menadżerom dokładną a zarazem efektywną analizę wyników aktywności marketingowych realizowanych przez agentów Contact Center.

 

Aplikacja typu CTI została przygotowana przez JAVART na zlecenie firmy Link4 Towarzystwo Ubezpieczeniowe SA. System odpowiada za automatyzację procesów związanych z bieżącą pracą agentów Contact Center, zarówno dla ruchu przychodzącego, jak też kampanii wychodzących. Dzięki temu praca konsultantów, na której opiera się podstawowa działalność firmy, została zoptymalizowana i zwiększono jej efektywność.

 

Wiele funkcji systemu, takich jak zarządzanie kolejkami, kontrola stanu agenta, automatyczne wybieranie połączeń wychodzących oraz kontekstowa prezentacja danych Klienta, przekłada się na poprawę skuteczności działania pracowników Contact Center oraz skrócenie czasu dostępu do danych.

 

Dodatkowo, aplikacja zapewnia zestaw statystyk związanych z prowadzonymi działaniami operacyjnymi. Dzięki temu menadżerowie mogą dokładniej i szybciej przeanalizować skuteczność realizowanych poprzez Contact Center działań, m.in. marketingowych oraz wskazać ich wymierne efekty. Prowadzenie analiz jest możliwe zarówno w trakcie trwania kampanii promocyjnych, jak również po ich zakończeniu.

 

– Wdrożone przez nas rozwiązanie CTI zintegrowało nasze systemy, dzięki czemu możemy łatwo uzyskać dane do analizy skuteczności działań Contact Center w poszczególnych akcjach promocyjnych. Agenci pozyskali narzędzia, ułatwiające i usprawniające ich pracę, szczególnie szybszy dostęp do danych klientów, skracający czas ich obsługi. – powiedziała Katarzyna Kanka, członek zarządu w Link4.

 

Zaproponowane przez JAVART rozwiązanie integruje także wewnętrzny system zarządzania relacjami z klientem (CRM[3]) oraz infrastrukturę telefoniczną firmy AVAYA. Takie podejście pozwala w prosty sposób na powiązanie efektów kampanii marketingowej z liczbą nowych klientów oraz założonych nowych polis ubezpieczeniowych.

 

Rozwiązanie JAVARTu zostało zaprojektowane z użyciem serwera aplikacji JBoss, bazy danych MSSQL Server, EJB 3.0 oraz technologii Spring, Hibernate i RMI. JAVART przed wdrożeniem aplikacji wykonał wszelkie niezbędne testy. Aplikacja została napisana z założeniem future ready, co oznacza, iż jest przygotowana do obsługi w przyszłości coraz większych i bardziej rozbudowanych baz danych.

Słownik
1. Contact Center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
2. CTI. z ang. Computer Telephony Integration – system (szereg aplikacji) integrujący telefon sieci publicznej (również PBX) z komputerem działającym…
3. CRM. inaczej Customer Relationship Management – system informatyczny, którego zadaniem jest automatyzacja oraz wspomaganie procesów na styku klient-organizacja w zakresie pozyskania…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Globalny rynek chmurowy rośnie …i rozszerza się o nowe usługi

Według najnowszych analiz Bain & Company, globalny rynek usług chmurowych ma osiągnąć w 2020 roku wartość 390 miliardów dolarów. To ponad dwukrotny wzrost w stosunku do sytuacji obecnej (180 mld USD). Wdrożenia usług cloud zadeklarowało aż 48 spośród firm z listy Fortune Global 50. Trudno się więc dziwić, że na rynku pojawiają się kolejne rozwiązania chmurowe, które otwierają te usługi na nowe sektory czy typy użytkowników biznesowych.
Czytaj więcej

UE pracuje nad przepisami dotyczącymi AI/SI

Rozwiązania z obszaru sztucznej inteligencji mogą być szansą na pobudzenie gospodarki i skok technologiczny. Z drugiej strony wiążą się też z zagrożeniami, a w Europie są już przypadki, kiedy algorytmy sztucznej inteligencji były wykorzystywane w sposób budzący wątpliwości prawne. Tymczasem na ten moment nie ma żadnego prawa, które regulowałoby ten obszar.