Altar proponuje kanał video

Case study wdrożenia Altar Contact Center[1] w Banku Pocztowym było jedynym z tematów omawianych podczas I Finance Call Center[2] Forum poświęconego przyszłości wielokanałowej obsługi klienta, które odbyło się 14 czerwca 2012 r. w Warszawie.  Altar – producent autorskich systemów (m.in. Altar Contact Center) –  zaprezentował swoje nowe rozwiązanie – video-kanał do komunikacji z klientem. Co ciekawe, w ciągu najbliższych 2 lat 27% uczestników forum ma zamiar wdrożyć go do obsługi klienta, a 36% rozważa jego wdrożenie.

 

Organizatorem konferencji był Związek Banków Polskich. Rada Programowa I Finance Call Center zaprosiła do udziału jedynie wybranych partnerów technologicznych, w tym Altar. W forum wzięło udział ponad 100 osób, głównie zarządzających pracą agentów w contact center[1] największych polskich banków, a także ekspertów branżowych call/contact center oraz partnerów technologicznych.

 

– Coraz większą uwagę zwracamy na naszym rynku na standardy w contact center. Mierzymy więcej wskaźników. Technologia wspiera nas, a nie wyprzedza, jak wcześniej – mówił A. Szczepaniak, przedstawiciel Forum Contact Center ZBP, zastępca dyrektora ds. relacji z klientami w BZ WBK S.A.

 

Andrzej Szczepaniak przedstawił też główne trendy branży CC na nadchodzący czas. Podczas forum i prezentacji kolejnych prelegentów, na ekranie bocznym wyświetlano pytania i odpowiedzi, na które za pomocą małych urządzeń uczestnicy odpowiadali, głosując. Okazało się, że aż 93% obecnych na konferencji poszukuje wiedzy o rynku CC.

 

Zapewne także z tego powodu case study z wdrożenia systemu Altar Contact Center w Banku Pocztowym, które przedstawił Michał Chojnacki, Key Account Manager z firmy Altar, było jedną z ciekawszych i najbardziej oczekiwanych prezentacji.

 

– To ostatnie nasze duże wdrożenie. Bank Pocztowy zdecydował się na prawie wszystkie komponenty systemu Altar Contact Center – mówi M. Chojnacki. – Ponieważ ACC to autorski system, byliśmy w stanie jak najlepiej dopasować go do oczekiwań klienta. W efekcie, mając na uwadze rygorystyczne wymagania Banku Pocztowego dotyczące zapewniania bezpieczeństwa i ciągłości działania systemu Contact Center, wdrożyliśmy nasze rozwiązanie. Cechuje je rozbudowana, a jednocześnie ciekawa architektura.

 

Podczas głosowania na sali okazało się, że w ciągu najbliższych 2 lat 27% uczestników forum ma zamiar wdrożyć kanał video do obsługi klienta, a 36% rozważa jego wdrożenie.

 

 

Słownik
1. Contact Center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
2. Call Center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…


Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Giganci (nie tylko) od słuchawek

Pierwsza polska firma call center powstała w 1995 roku – prawie 20 lat później niż na świecie. Ogromna dynamika rozwoju sprawiła jednak, że krajowe centra operacyjne dogoniły zachód. Dziś polskie przedsiębiorstwa call center to potężny sektor zaawansowany biznesowo i technologicznie świadczący usługi dla największych przedsiębiorstw i organizacji z całego świata. Obecnie rynek call center stanowi około 19% sektora outsourcingowego w Polsce.