Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Mean Time to Restore Service

(inaczej MTRS) to metryka wydajności, która odnosi się do średniego czasu, jaki zajmuje przywrócenie usługi lub systemu do pracy po wystąpieniu awarii. MTRS jest miarą czasu, jaki jest potrzebny na zidentyfikowanie przyczyny awarii, rozwiązanie problemu i przywrócenie usługi do pełnej funkcjonalności.

MTRS jest kluczowym wskaźnikiem wydajności dla usług i systemów, które są krytyczne dla biznesu lub dla klientów. Im krótszy czas przywracania usługi, tym mniejsze ryzyko utraty przychodów, a tym samym większa wydajność przedsiębiorstwa oraz zadowolenie klientów. Dlatego MTRS jest jednym z ważniejszych wskaźników wydajności, którego monitorowanie jest istotne dla przedsiębiorstw i organizacji, aby zapewnić jak najwyższą dostępność usług i systemów.

Infolinia KIP potwierdzi numery VAT

Od dnia 18 czerwca pod numerem infolinii Krajowej Informacji Podatkowej przedsiębiorcy będą mogli potwierdzić numery VAT swoich kontrahentów z Unii Europejskiej – poinformowało Ministerstwo Finansów. 

 

Krajowa Informacja Podatkowa rozszerzyła zakres usług dostępnych poprzez infolinię. Dotychczas zakres tematyczny udzielanych informacji dotyczył informacji podatkowych oraz e-deklaracji. Od najbliższego poniedziałku KIP będzie udzielała informacji dotyczących potwierdzania numerów VAT kontrahentów z UE.

 

– Zakres tematyczny udzielanych informacji podzieliliśmy na trzy grupy: informacje podatkowe, e-deklaracje oraz potwierdzanie numerów kontrahentów – powiedziała dziennikarzowi Gazety Prawnej – Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy w Ministerstwie Finansów.

 

Informacje dotyczące potwierdzania numerów VAT kontrahentów z Unii Europejskiej przez Biuro Wymiany Informacji Podatkowych w Koninie można będzie uzyskać dzwoniąc na infolinię Krajowej Informacji Podatkowej w godzinach od 8:00 do 16:00.

 

W związku z uruchomieniem powyższej usługi zmodyfikowana zostanie również lista zapowiedzi głosowych, które mają do wyboru dzwoniący.

 

Źródło: abc[1].com.pl/Dziennik Gazeta Prawna

Słownik
1. abc. Zobacz: always be closing
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Agencyjny savoir vivre – jak współpracować z klientem?

Relacja klient – agencja nie jest niczym innym jak ciężką pracą. Potrzeba zaangażowania, chemii, uczciwości i pasji. Tak jak w związku, współpraca musi się dotrzeć. Udana relacja partnerska pomoże nie tylko agencji, ale również klientowi zrealizować zakładane cele. Jak w praktyce powinna wyglądać owocna dla obu stron współpraca? Oto kilka wskazówek.
Czytaj więcej

13 porad jak empatycznie słuchać klienta

Pracujesz z klientem? Niezależnie od tego, czy masz do czynienia ze sprzedażą lub innym aspektem obsługi klienta, bez przerwy słyszysz enigmatyczne hasło „empatia”? Otóż istnieje coś jeszcze bardziej skomplikowanego i niesłychanego, a mianowicie empatyczne słuchanie. Zanim spłoszysz ostatnich klientów, koniecznie poznaj kilka praktycznych porad.