Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

NCC

(inaczej Network Control Center) centralna lokalizacja w sieciowym środowisku contact center do monitorowania wzorców ruchu przychodzącego i dostosowywania personelu, grup umiejętności i alokacji zasobów technicznych w celu osiągnięcia wymaganego poziomu usług.

ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Avaya przejmuje Radvision

Firma Avaya Inc. poinformowała dziś, że sfinalizowała przejęcie Radvision, czołowego dostawcy technologii wideokonferencyjnych w sieciach IP i bezprzewodowych. Na mocy umowy każda akcja zwykła Radvision, która pozostawała w obrocie przed datą fuzji, została automatycznie przekształcona w prawo do otrzymania 11,85 USD w gotówce, bez odsetek i z odjęciem należnych podatków, co oznacza transakcję na kwotę około 230 mln USD. Radvision będzie działać pod dotychczasową marką jako spółka w całości należąca do Avaya.

 

Po zamknięciu transakcji Avaya może dostarczać firmom każdej wielkości otwarte, niedrogie i łatwe w użyciu rozwiązania do współpracy wideo. Połączona oferta obu firm kładzie kres kosztownym, skomplikowanym systemom, które często stanowią przeszkodę dla szerszej popularyzacji wideo jako narzędzia do współpracy biznesowej. Avaya i Radvision będą rozwijać zgodność operacyjną między swoimi produktami, aby rozszerzyć współpracę wideo wewnątrz i na zewnątrz przedsiębiorstwa – bez względu na system, lokalizację i urządzenie użytkownika.

 

 

Wideo dla każdego

Dzięki połączonej ofercie Avaya zapewnia obsługę wideo przez urządzenia stacjonarne i mobilne oraz łączy oddzielne „wyspy” wideo, usprawniając komunikację B2B[1] i B2C[2].

  • Połączone rozwiązania Avaya-Radvision pozwalają klientom korzystać ze standardowych (H.323) produktów wideokonferencyjnych oraz łatwo wzbogacać wdrożenia wideo, które wspierają istniejące środowiska H.323. Metoda ta zapewnia firmom długofalowe korzyści w miarę ewoluowania w kierunku bardziej zintegrowanej współpracy i komunikacji zunifikowanej (UC[3]) opartej na protokole SIP.
  • W przypadku małych i średnich firm (SMB) połączone rozwiązania oferują niedrogą łączność wideo i wspomagają komunikację B2B i B2C z wykorzystaniem tych samych technologii, które poprzednio były dostępne tylko dla dużych przedsiębiorstw.

 

Nacisk na zgodność operacyjną

20-letnie doświadczenie Radvision w branży widekonferencyjnej w połączeniu z naciskiem, jaki obie firmy kładą na architekturę otwartą i standardy branżowe, umożliwia dostarczanie powszechnych usług wideo, które wyróżniają się prostotą, praktycznością i kompatybilnością. Avaya i Radvision zapewniły już zgodność operacyjną między punktami końcowymi Radvision SCOPIA® a infrastrukturą obejmującą platformę Avaya Aura®, oprogramowanie Avaya Flare® Experience w Avaya Desktop Video Device oraz punkty końcowe z serii Avaya UC 1000.

 

Firmy zademonstrują swój pakiet rozwiązań do współpracy wideo w przyszłym tygodniu na konferencji InfoComm 2012 w Las Vegas.

 

Słownik
1. B2B. Wymiana produktów, usług i/lub informacji między firmami.
2. B2C. Wymiana produktów, usług i/lub informacji między firmami a osobami fizycznymi. Wymiana występuję od firmy do osoby fizycznej.
3. UC. (inaczej Unified Communications) to zestaw narzędzi i technologii umożliwiających integrację różnych form komunikacji, takich jak połączenia głosowe, wideokonferencje,…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

TikTok rośnie najszybciej w naszym regionie Europy

TikTok globalnie ma już miliard użytkowników, jest przede wszystkim platformą rozrywkową, a jego grupa odbiorców jest bardzo zróżnicowana. TikTok w coraz większym stopniu skupia się na współpracy z biznesem i reklamodawcami. Także w Polsce, gdzie na początku tego roku otworzył swoje biuro, pełniące jednocześnie funkcję regionalnego hubu na całą Europę Centralną. To właśnie w tym regionie platforma notuje w tej chwili najszybszy wzrost.