Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

Altar dla bankowości

Kielecka spółka informatyczna Altar – autor oprogramowania dla call i contact center[1] – została partnerem „I Finance Call Center[2] Forum – Eksperci dla ekspertów – Przyszłość wielokanałowej obsługi” – branżowego spotkania ekspertów i praktyków rynku Call/Contact Center oraz rynku finansowego. Organizatorem konferencji, która odbędzie się 14.06.2012 r. w Warszawie, jest m.in. Związek Banków Polskich.

 

Rada Programowa konferencji, w skład której wchodzą przedstawicie banków, zaprosiła firmę Altar – jako prelegenta i partnera – do udziału w tym wydarzeniu. Spółka, z dużym powodzeniem, działa na rynku zaawansowanych technologii informatycznych i teleinformatycznych od 1990 r., zajmując się projektowaniem autorskich systemów oraz kompleksowych, nowoczesnych rozwiązań dla firm. Jednym z nich jest Altar Contact Center – system przeznaczony do wielokanałowej obsługi klienta.

 

Jednak miarą sukcesu firmy są nie tylko innowacyjne rozwiązania, ale i wdrożenia.

 

– Podczas forum zaprezentujemy ciekawe case study z wdrożenia systemu Altar Contact Center w Banku Pocztowym S.A. – mówi Michał Chojnacki, Key Account Manager z Altar Sp. z o.o. – Pokażemy kluczowe funkcjonalności systemu, które mają wpływ na monitorowanie jakości obsługi Klientów banku, powiemy również o aspektach architektury w kontekście bezpieczeństwa i zapewnienia ciągłości działania systemu Contact Center.

 

Bez wątpienia forum stanie się płaszczyzną wymiany ciekawych doświadczeń ekspertów i praktyków, bowiem wciąż rośnie znaczenie komunikacji z klientem i inwestycji w specjalistyczne rozwiązania informatyczne, które poprawiają i monitorują jej jakość. Dotyczy to zwłaszcza banków oraz instytucji finansowych. Im szczególnie zależy na profesjonalizmie i wysokiej jakości obsługi klientów, jako elemencie budującym ich przewagę konkurencyjną oraz pożądany wizerunek.

 

Słownik
1. contact center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
2. Call Center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy