Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Mean Time to Restore Service

(inaczej MTRS) to metryka wydajności, która odnosi się do średniego czasu, jaki zajmuje przywrócenie usługi lub systemu do pracy po wystąpieniu awarii. MTRS jest miarą czasu, jaki jest potrzebny na zidentyfikowanie przyczyny awarii, rozwiązanie problemu i przywrócenie usługi do pełnej funkcjonalności.

MTRS jest kluczowym wskaźnikiem wydajności dla usług i systemów, które są krytyczne dla biznesu lub dla klientów. Im krótszy czas przywracania usługi, tym mniejsze ryzyko utraty przychodów, a tym samym większa wydajność przedsiębiorstwa oraz zadowolenie klientów. Dlatego MTRS jest jednym z ważniejszych wskaźników wydajności, którego monitorowanie jest istotne dla przedsiębiorstw i organizacji, aby zapewnić jak najwyższą dostępność usług i systemów.

W.Kruk stawia na Microsoft Dynamics

Firma W.KRUK wdrożyła rozwiązanie Microsoft Dynamics w celu usprawnienia kluczowych obszarów swojej działalności – produkcji i jej rozliczania oraz sprzedaży prowadzonej przez salony firmowe.

 

 

W.KRUK, będący wcześniej samodzielną firmą W.KRUK S.A., dołączył do VISTULA GROUP S.A., stając się jednym z podmiotów firmy, która obecnie skupia cztery ekskluzywne marki – Vistula, Wólczanka, W.KRUK oraz Deni Cler Milano. W związku z fuzją firm pojawiła się potrzeba dostosowania infrastruktury informatycznej W.KRUK do oprogramowania funkcjonującego w obrębie Grupy Vistula. Wybór padł na rozwiązanie Microsoft Dynamics NAV, które od dłuższego czasu było już wykorzystywane w Grupie Vistula.

 

„O wdrożeniu systemu zadecydowała potrzeba konsolidacji w jednym systemie informatycznym firm Grupy Vistula, z zachowaniem ich specyficznych wymagań. Microsoft Dynamics NAV sprawdził się w Grupie Vistula i jest stale modyfikowany wedle zmieniających się wymagań i potrzeb rozwijającej się grupy firm.” – przyznaje Robert Jagucki, Dyrektor IT, Vistula Group S.A.

 

W firmie W.KRUK wdrożono system Microsoft Dynamics NAV wraz z funkcjonalnościami odpowiadającymi na specyficzne potrzeby branży jubilerskiej. Implementację powierzono firmie NAV.COM, która wcześniej wdrożyła już to rozwiązanie w firmie Vistula&Wólczanka oraz jest odpowiedzialna za stały rozwój ERP w Vistula Group S.A. Cały proces implementacji trwał 83 dni, z czego dwa tygodnie zajęły analizy oraz programowanie.

 

„Dużym wyzwaniem była taka modyfikacja systemu, która dostarczyłaby W.KRUK niezbędnych funkcjonalności do efektywnego działania w branży jubilerskiej.” – mówi Tomasz Fica, Project Manager, NAV.COM. – Zastosowanie metody SURE STEP oraz szczegółowe rozmowy z pracownikami firmy dotyczące oczekiwań co do nowego systemu sprawiły, że wdrożenie zostało przeprowadzone relatywnie szybko i – co najważniejsze – bezproblemowo.” – dodaje.

 

Zakres implementacji objął obszary produkcji i jej rozliczania oraz dystrybucji produktów do salonów firmowych. Oprócz tego wprowadzono wybrane modyfikacje systemu, niezbędne do efektywnego działania przedsiębiorstwa, takie jak moduł DataMatrix zarządzający konfiguracją i emisją etykiet do wybranej drukarki czy mechanizm związany z wyceną wyrobów, który umożliwia oszacowanie kosztów wybranych zleceń produkcyjnych w trakcie realizacji. Z kolei mechanizm dotyczący zamówień na produkcję umożliwił poszerzenie zakresu informacji służących planowaniu i rozliczaniu produkcji.

 

„System Microsoft Dynamics NAV w pełni zarządza procesami centrali firmy. Nadzoruje obieg zapasów, rozliczanie produkcji, zarządza zakupami i dyspozycjami wydań do sieci sklepów. Wszystkie operacje gospodarcze mają swoje odzwierciedlenie w postaci wielowymiarowych zapisów księgowych w ramach całej Grupy.” – mówi Robert Jagucki, Dyrektor IT, Vistula Group S.A.

 

Rozwiązanie usprawniło proces zaopatrywania salonów firmowych i zamówień zakupów, rejestrację i rozliczanie produkcji i zarządzanie magazynem, a także zapewniło integralność i spójność danych, zwiększając kontrolę nad procesami zachodzącymi wewnątrz firmy. Dzięki możliwości weryfikacji aktualnych stanów magazynowych oraz sprzedaży, sklepy firmowe na terenie całego kraju mogą sprawniej działać oraz stale podnosić jakość oferowanych produktów.

 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Telemarketing napędza chmurę

Za trzy lata globalny rynek chmurowych rozwiązań dla contact center będzie wart 15,67 mld dolarów, a tempo wzrostu do 2021 r. wyniesie 23,6% rok do roku - prognozuje Markets&Markets. Polskie firmy z branży call i contact center również będą inwestowały w chmurowe rozwiązania. Coraz częściej będą to firmy z sektora MŚP.