Infolinia bezpieczeństwa pomoże turystom podczas EURO 2012

– Nie ma co się łudzić, że wszyscy policjanci znają wszystkie języki europejskie – powiedział nadinspektor Krzysztof Gajewski – Zestępca Komendanta Głównego Policji. I stąd dla zagranicznych turystów, których na czas europejskiego czempionatu będzie przynajmniej kilkaset tysięcy ruszył telefon bezpieczeństwa. Infolinia jest obsługiwana w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim, a w czasie Mistrzostw dodatkowo włoskim i hiszpańskim. Co ważne i oczywiste będzie dostępna ze telefonów komórkowych. Specjalne numery infolinii: 0 800 200 300 (bezpłatny – do obsługi połączeń z sieci stacjonarnych) i 0 608 599 999 (płatny – obsługuje połączenia z sieci komórkowych).

 

Co takiego uzyska turysta-kibic dzwoniąc pod ten numer? Operatorzy doradzają tym, którzy oczekują pomocy ze strony służb publicznych, a w razie potrzeby kontaktują ich bezpośrednio z kompetentnym podmiotem. To ważne w przypadkach takich jak kłopoty ze zdrowiem, zaginięcie dokumentów, kradzieże itp.

 

Oczywiście telefon bezpieczeństwa będzie promowany ulotkami informacyjnymi i plakatami.

 

Linia będzie funkcjonować w trzech etapach – do 31 maja w godzinach od 10:00 do 22:00. W tym okresie infolinia będzie obsługiwana przez operatorów w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim. W okresie bezpośrednio poprzedzającym oraz w trakcie rozgrywek EURO 2012, tj. od 1 czerwca do 3 lipca, wprowadzone zostaną całodobowe dyżury operatorów a zgłoszenia będą przyjmowane dodatkowo w językach hiszpańskim i włoskim. Po zakończeniu Mistrzostw zostanie natomiast przywrócony standardowy tryb funkcjonowania infolinii.

 

Źródło: policja.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy