System CIC 4.0 po polsku

Grupa Interactive Intelligence wprowadziła na rynek polską wersję językową oprogramowania komunikacji zunifikowanej CIC 4.0. CIC to pakiet oprogramowania komunikacji IP, zawierający funkcje komunikacji zunifikowanej, automatyzacji contact center[1] i zarządzania procesami biznesowymi. Udostępniona w drugiej połowie 2011 roku wersja 4.0 umożliwia m.in. analizę mowy w czasie rzeczywistym oraz wgląd w prowadzone działania przez portal webowy. Oprogramowanie jest również przystosowane do wdrożenia w modelu chmury prywatnej.

 

Projekt polskiej lokalizacji systemu objął tłumaczenie aplikacji użytkownika wraz z plikami pomocy, stworzono również polskojęzyczną wersję raportów systemowych. Wszystkie komunikaty głosowe zostały nagrane przez polskiego lektora i dostosowane do zasad polskiej gramatyki. Dotyczy to zarówno zapowiedzi systemowych w menu dostępowym IVR[2] – na przykład informujących dzwoniącego o zajmowanej pozycji w kolejce oczekujących na połączenie – jak i komunikatów głosowych dla użytkownika systemu, np. odczytujących informacje o ilość wiadomości w jego skrzynce głosowej.

 

Polska lokalizacja została wprowadzona wraz z aktualizacją SU1, w pierwszej grupie języków, obejmującej również m. in. język niemiecki, francuski i hiszpański. Docelowo system będzie obejmował 18 języków, w tym chiński i hebrajski.

 

Polska wersja systemu łatwo integruje się z najpopularniejszymi na naszym rynku syntezatorami mowy, wykorzystywanymi do odczytywania dynamicznych danych dostarczonych przez system CIC. W branży finansowej mogą to być na przykład odczyty stanu konta rachunku bankowego czy też historii ostatnich wykonanych transakcji; inny przykład to podawane automatycznie klientom spółek z branży energetycznej informacje o awariach lub planowanych przerwach w dostawie energii.

 

Polska wersja modułu do analizy mowy w czasie rzeczywistym, aplikacji Interaction Analyser, będzie dostępna pod koniec 2012 roku.

 

Słownik
1. contact center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
2. IVR. system teleinformatyczny umożliwiający interaktywną obsługę połączeń przychodzących. Klient przechodzący przez drzewo IVR po wysłuchaniu nagranych wcześniej komunikatów dźwiękowych…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

PGE Obrót z nagrodą za e-BOK

PGE Obrót otrzymała nagrodę PayU Lab Award w kategorii „eCustomer Experience – Energy”, za wdrożenie PGE eBOK oraz PGE mBOK. W konkursie wyróżnia się firmy, które przykładają szczególną wagę do stałego rozwijania nowoczesnych kanałów kontaktu z klientem.
Czytaj więcej

Asseco wprowadza nowy Portal Klienta dla firm użyteczności publicznej

Asseco Poland przy wsparciu partnera technologicznego IBM stworzyło nową platformę pod nazwą AUMS Portal Klienta. To rozwiązanie nowej generacji w zakresie obsługi klienta, przeznaczone m.in. dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej, które chcą umożliwić lub usprawnić cyfrową komunikację, dystrybucję faktur oraz informacji związanych z rozliczeniem swoich klientów.