Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

NCC

(inaczej Network Control Center) centralna lokalizacja w sieciowym środowisku contact center do monitorowania wzorców ruchu przychodzącego i dostosowywania personelu, grup umiejętności i alokacji zasobów technicznych w celu osiągnięcia wymaganego poziomu usług.

ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Alternatywa dla Trixbox'a

Na rynku abonenckich centrali telefonicznych rośnie zainteresowanie bardzo funkcjonalnymi centralami Asterisk. Pojawia się dla nich coraz więcej możliwych do wykorzystania w biznesie aplikacji klienckich, chociażby takich, które wykorzystywane są w systemach call/contact center[1]. Firma CETEKOM wprowadziła na rynek nakładkę graficzną (GUI) na rdzeń programowy centrali Asterisk, która pozwala na szybkie i nieskomplikowane zarządzanie systemami komunikacyjnymi, znacznie przewyższając możliwości najbardziej znanych nakładek Trixbox oraz Elastix.

 

Abonencka centrala telefoniczna PBX[4] jest owocem wielu lat intensywnych działań nad technologią VoIP[3] i centralami programowymi. Służy do obsługi od kilku do nawet kilku tysięcy urządzeń telefonicznych. Polski odpowiednik GUI dla Asterisk’a deklasuje zagraniczne rozwiązanie niemalże pod każdym względem. Uproszczenie konfiguracji, czy zastosowanie oprogramowania okienkowego to tylko jedne z wielu nowoczesnych rozwiązań, które wyróżniają CETEKOM PBX na tle innych systemów tego typu. Zastosowanie tych udogodnień pozwala na łatwiejsze zarządzanie centralami telefonicznymi i tworzenie systemów IVR[5].

 

– Produkt jest skierowany do firmy dowolnej wielkości, która potrzebuje centrali telefonicznej. Najważniejszym udogodnieniem oferowanym przez PBX jest „Call Center[2] Ready”. Umożliwia on uruchomienie systemu do obsługi call lub contact center w każdej chwili, bez konieczności dokupywania dodatkowych elementów. Warto także zwrócić uwagę na łatwość prowadzenia call center w oparciu o oprogramowanie PBX, konfiguracja centrali jest w tym przypadku intuicyjna, a sama obsługa łatwa i bezawaryjna – mówi Ryszard Karolczyk, z firmy CETEKOM.

 

CETEKOM wychodzi naprzeciw klientom, którzy cenią sobie wygodę i łatwość obsługi oprogramowania. W odróżnieniu od standardowych centrali telefonicznych opartych o platformę Asterisk, w których istnieje konieczność programowania z poziomu kodu źródłowego, konfiguracja wszystkich elementów centrali telefonicznej CETEKOM PBX odbywa się na poziomie przyjaznym dla użytkownika. Dzięki temu unikamy nieprawidłowego działania systemu lub abonentów związanego z błędami popełnianymi w składni poleceń. Znaczącą zaletą tej nakładki graficznej jest również centralne zarządzanie infrastrukturą i duża wydajność systemu. Użytkownicy Trixbox’a, po zapoznaniu się ze specyfiką systemu CETEKOM PBX, z pewnością docenią wielość i użyteczność funkcji, jakie oferuje konfigurator centrali telefonicznej firmy CETEKOM.

 

Ciekawym rozwiązaniem jest sprawne przekazywanie informacji o awariach do platformy serwisowej, która automatycznie nadzoruje pomoc techniczną. Każdy klient otrzymuje panel dostępowy, poprzez który zgłasza polecenia zmian w konfiguracji, administracji systemu, czy informuje o zaistniałych awariach. Centrala CETEKOM PBX, jako jedna z nielicznych, która w trybie online wyświetla stany portów wewnętrznych i miejskich systemów PBX oraz bieżący stan połączeń.

 

Słownik
1. contact center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
2. Call Center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
3. VoIP. (inaczej Voice over Internet Protocol) to technologia umożliwiająca prowadzenie rozmów telefonicznych za pośrednictwem Internetu. W przeciwieństwie do tradycyjnych…
4. PBX. z angielskiego Private Branch Exchange, centrala abonencka – to centrala telefoniczna będąca własnością i zarządzana przez użytkownika, zwykle…
5. IVR. system teleinformatyczny umożliwiający interaktywną obsługę połączeń przychodzących. Klient przechodzący przez drzewo IVR po wysłuchaniu nagranych wcześniej komunikatów dźwiękowych…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Pandemia przyspieszyła transformację prywatnych przedsiębiorstw

Żaden inny kryzys we współczesnej historii nie wywarł tak istotnego wpływu na firmy na całym świecie, jak ten wywołany pandemią. Z badania przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte „Kryzys katalizatorem zmian: przyspieszenie transformacji” wynika jednak, że wiele prywatnych firm wychodzi z niego znacznie wzmocnionych. 21 proc. z nich deklaruje, że opracowało strategię transformacji, a 19 proc. przekształciło model i miejsce pracy.
Czytaj więcej

Co czwarty internauta w Polsce korzysta z asystenta głosowego

Połowa konsumentów online na całym świecie korzysta z asystentów głosowych, to o 8 proc. więcej niż przed rokiem – wynika z globalnego badania przeprowadzonego przez Accenture wśród 22,5 tys. internautów z 21 krajów. W Polsce ten odsetek jest o blisko połowę niższy, ale również systematycznie rośnie. Eksperci są zgodni, że asystenci głosowi to jedna z najszybciej przyswajanych przez konsumentów technologii w historii z rekordowo wysokimi wskaźnikami satysfakcji sięgającymi ponad 90 proc.