Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

Nowe trendy w komunikacji – UC

Szklane ściany, biura typu open space oraz wewnętrzne komunikatory to tylko niektóre efekty starań firm o lepszą komunikację pomiędzy pracownikami. Era zamkniętych boksów czy pokoi jest już za nami. Z jakimi nowymi trendami w komunikacji biurowej będziemy mieć wkrótce do czynienia?

Widok osób porozumiewających się ze sobą za pomocą komunikatora online pomimo pracy w jednym pokoju, już od dawna przestał dziwić. Zdaniem Tomasza Millera, Senior Account Managera z Jabra to właśnie coraz intensywniejsze wykorzystywanie nowych technologii będzie miało największy wpływ na przyszły kształt komunikacji wewnątrz firmy.

 

– Trend wdrażania rozwiązań IT w codzienne funkcjonowanie biur wiąże się także ze zmianą ich dotychczasowych struktur. W tym obszarze należy uwzględnić różne formy pracy od pracowników stacjonarnych po mobilnych lub pracujących w trybie mieszanym, którzy dzięki nowym technologiom mogą być w stałym kontakcie z centralą – mówi Tomasz Miller.

 

GN Netcom i E-media szacują, że 75 proc. z nas należy do grupy osób wykonujących swoje obowiązki zarówno z biura, jak i poza nim. Przyczyn intensywnego wykorzystywania rozwiązań IT przez pracowników w sferze komunikacji możemy upatrywać również w liczbie czynności, które wykonują w tym samym czasie.

 

– Pisanie do siebie maili zamiast rozmowy nie świadczy o trudnościach w nawiązywaniu relacji międzyludzkich, ale wynika z natłoku informacji, jakie przetwarzamy w jednej chwili. Pisząc do kogoś wiadomość możemy jednocześnie przeszukiwać przeglądarkę pod kątem potrzebnych danych lub prowadzić rozmowę telefoniczną – wyjaśnia Miller z Jabra.

 

Odpowiedzią na potrzeby pracowników zarówno tych biurowych, jak i mobilnych jest koncepcja komunikacji zintegrowanej (Unified Communications[1]). Ideą technologii UC[2] jest zarządzanie za pomocą jednego interfejsu kilkoma kanałami komunikacji, od prostych funkcji telefonicznych po możliwość edytowania dokumentów i zdalnego udziału w wideokonferencjach.

 

Według prognoz marki Jabra, producenta zestawów słuchawkowych, obecnie na świecie jest blisko 7,8 mln użytkowników technologii Unified Communications (UC, komunikacja zintegrowana). Do 2015 roku liczba ta może sięgnąć nawet 49,5 mln.

 

Źródło: własne / Jabra

Słownik
1. Unified Communications. (inaczej UC) to zestaw narzędzi i technologii umożliwiających integrację różnych form komunikacji, takich jak połączenia głosowe, wideokonferencje, wiadomości…
2. UC. (inaczej Unified Communications) to zestaw narzędzi i technologii umożliwiających integrację różnych form komunikacji, takich jak połączenia głosowe, wideokonferencje,…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Billennium otwiera biuro we Frankfurcie

Billennium, polska spółka dostarczająca rozwiązania oraz usługi IT dla biznesu, 1 marca otworzyła biuro we Frankfurcie nad Menem. Za rozwój nowego oddziału odpowiada Nina Nourafrouz, managerka z międzynarodowym doświadczeniem w dostarczaniu i wdrażaniu kompleksowych rozwiązań programistycznych.