Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Mean Time to Restore Service

(inaczej MTRS) to metryka wydajności, która odnosi się do średniego czasu, jaki zajmuje przywrócenie usługi lub systemu do pracy po wystąpieniu awarii. MTRS jest miarą czasu, jaki jest potrzebny na zidentyfikowanie przyczyny awarii, rozwiązanie problemu i przywrócenie usługi do pełnej funkcjonalności.

MTRS jest kluczowym wskaźnikiem wydajności dla usług i systemów, które są krytyczne dla biznesu lub dla klientów. Im krótszy czas przywracania usługi, tym mniejsze ryzyko utraty przychodów, a tym samym większa wydajność przedsiębiorstwa oraz zadowolenie klientów. Dlatego MTRS jest jednym z ważniejszych wskaźników wydajności, którego monitorowanie jest istotne dla przedsiębiorstw i organizacji, aby zapewnić jak najwyższą dostępność usług i systemów.

Nowe funkcje central telefonicznych Datera

Datera wprowadza na rynek nową wersję central telefonicznych Mini-eX i Call-eX. Główny nacisk położono w niej na rozbudowę funkcjonalności dla Call Center[1] i Contact Center[2].  Firmy na co dzień korzystające z central IPBX firmy Datera doceniają elastyczność, intuicyjność i niezawodność rozwiązań trójmiejskiej firmy. Centrale telefoniczne Call-eX, wykorzystujące technologię VoIP[3], od lat sprawdzają się w zarządzaniu całością ruchu telefonicznego przychodzącego do firmy.

 

Teraz zostały wyposażone w nowe funkcjonalności, które pozwalają planować, realizować i analizować wychodzące kampanie telefoniczne. Dzięki nim w firmie można stworzyć profesjonalne Contact Center, zintegrowane przy pomocy dowolnego, zewnętrznego oprogramowania np. z systemami CRM[4].

 

Nawiązywanie bezpośredniego kontaktu z klientami przez telefon jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi sprzedaży produktów i usług. Sprawdza się w tak różnych branżach jak: usługi finansowe, turystyka, telekomunikacja, medycyna, e-commerce. Na bazie centrali Datera możliwe jest zorganizowanie profesjonalnego Contact Center w każdej firmie. Centrala sprawdzi się też w przypadku firm profesjonalnie świadczących usługi Contact czy Call Center na rzecz innych podmiotów. Rozwiązanie przygotowane przez Daterę może funkcjonować samodzielnie albo zostać zintegrowane przez API lub CTI[5] z dowolnymi zewnętrznymi systemami CRM, aplikacjami wykorzystywanymi przez konsultantów czy narzędziami dobierającymi i wybierającymi numery telefonów. Firmom, które dotychczas nie stosowały narzędzi do automatycznego realizowania połączeń, system Call-eX umożliwia dopasowanie do indywidualnych potrzeb swoich wbudowanych strategii dzwonienia i wykorzystanie ich do prowadzenia skutecznych kampanii sprzedażowych.

 

– Algorytmy, które Call-eX wykorzystuje do dobierania numerów i parametrów dzwonienia, są unikatowe. Stworzyliśmy je we współpracy z naukowcami z Politechniki Gdańskiej. Tym, co sprawia, że są wyjątkowe, jest umiejętność „uczenia się” na podstawie danych historycznych. W praktyce oznacza to, że czas konsultantów jest wykorzystywany maksymalnie efektywnie, ponieważ nie jest marnowany na przykład na słuchanie sygnału „wolnego” – mówi Marcin Krasowski, wiceprezes zarządu Datera SA.

 

Doświadczeni menedżerowie Call Center docenią inną nową funkcję central Call-eX – rozbudowany moduł śledzenia rozmów, tzw. Spy. Pozwala on uczestniczyć w wybranych rozmowach w trzech trybach:

  • podsłuch – tylko bierne słuchanie tego, co mówią konsultant i klient
  • nadzór – słuchanie rozmowy połączone z możliwością udzielania konsultantowi podpowiedzi niesłyszalnych dla klienta
  • wejście do rozmowy – słuchanie rozmowy z możliwością aktywnego włączenia się w nią i przejęcia klienta.

 

Rozwiązania te mają wiele zastosowań. Pozwalają utrzymywać odpowiednią jakość relacji z klientem, szkolić i wspierać mniej doświadczonych konsultantów czy skutecznie radzić sobie z „trudnymi” klientami.

 

W tym ostatnim przypadku sprawdza się też kolejne udogodnienie, w które został wyposażony Call-eX – nagrywanie rozmów na dwóch kanałach. Dzięki niemu po każdej rozmowie konsultanta z klientem pozostają dwa nagrania – jedno z wypowiedziami klienta i drugie z wypowiedziami konsultanta. Pozwala to je szczegółowo analizować, co jest istotne chociażby w przypadku skarg na pracę konsultantów.

 

– Cały czas staramy się być o krok przed konkurencją i wymaganiami naszych klientów. Dajemy im do ręki proste w użyciu, ale też bardzo zaawansowane narzędzia, które pozwalają lepiej wykorzystać siłę telekomunikacji. Jeżeli dotychczas prowadząc przez telefon działania prosprzedażowe pracownicy firmy marnowali czas na wybieranie numerów i wsłuchiwanie się w wolny sygnał, to teraz, dzięki nowym funkcjom centrali Call-eX ich efektywność osiągnie zupełnie nowy pułap. A menedżerowie będą mieli dostęp do kompletnych informacji o skuteczności realizowanych kampanii. To również pozwoli lepiej wykorzystać zasoby systemu telekomunikacyjnego i czas pracowników – dodaje Marcin Krasowski wiceprezes zarządu Datera SA.

 

Słownik
1. Call Center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
2. Contact Center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
3. VoIP. (inaczej Voice over Internet Protocol) to technologia umożliwiająca prowadzenie rozmów telefonicznych za pośrednictwem Internetu. W przeciwieństwie do tradycyjnych…
4. CRM. inaczej Customer Relationship Management – system informatyczny, którego zadaniem jest automatyzacja oraz wspomaganie procesów na styku klient-organizacja w zakresie pozyskania…
5. CTI. z ang. Computer Telephony Integration – system (szereg aplikacji) integrujący telefon sieci publicznej (również PBX) z komputerem działającym…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

PG: Biometryczny system weryfikacji klientów banków

System pozwalający na automatyczne identyfikowanie i uwierzytelnianie tożsamości klientów banków na podstawie weryfikacji układu naczyń krwionośnych dłoni, kształtu twarzy, głosu albo podpisu składanego specjalnym biometrycznym długopisem przygotowują naukowcy z Katedry Systemów Multimedialnych WETI. Zespołem kieruje prof. Andrzej Czyżewski.