40 lat SAP-u

Firma SAP AG świętuje w tym roku czterdziestolecie swojego istnienia. Powstała z inicjatywy pięciu osób firma SAP, należy dziś do największych na świecie niezależnych dostawców oprogramowania. Zatrudnia ponad 55 tys. pracowników w ponad 50 krajach, obsługując więcej niż 183 tys. klientów z całego świata.

 

Z oprogramowania SAP® korzysta dziś m.in. trzy czwarte firm z listy Forbes 500 oraz 80% przedsiębiorstw uwzględnianych w indeksie Dow Jones Sustainability Index. Oprogramowanie SAP usprawnia również pracę firm, do których 85% spośród 100 najbardziej liczących marek świata.

 

„Naszą wizją w 1972 r. było opracowanie aplikacji biznesowych, działających w czasie rzeczywistym, i to właśnie osiągnęliśmy w ścisłej współpracy z naszymi pierwszymi klientami” ― powiedział Hasso Plattner, współzałożyciel firmy SAP i prezes jej rady nadzorczej. „Dziś SAP jest nadal takim samym zaufanym innowatorem, jak przed czterdziestu laty. Stymulujemy postęp w branży, wdrażając przełomowe innowacje, takie jak platforma SAP HANA, która zapoczątkowała następną generację rozwiązań, oferujących zupełnie nowe możliwości zarządzania w czasie rzeczywistym, w dowolnym miejscu i czasie, z poziomu dowolnego urządzenia. Wróciliśmy także do korzeni, współpracując ściśle z klientami, aby umożliwiać im to, co wcześniej było niemożliwe”.

 

Historia firmy SAP to 40 lat innowacyjności i ciągłego rozwoju. Firma, która rozpoczęła swoją działalność od pracy na rzecz jednego klienta i od wizji potencjału biznesowego opracowanych w ten sposób technologii, wkroczyła na ścieżkę systematycznego przekształcania świata IT. Pięciu inżynierów ― Hasso Plattner, Dietmar Hopp, Klaus Tschira, Hans-Werner Hector i Claus Wellenreuther — chciało pomagać przedsiębiorstwom w lepszym, szybszym i efektywniejszym prowadzeniu działalności biznesowej z wykorzystaniem standardowych aplikacji. Ta sformułowana przez pięciu założycieli wizja wciąż jest aktualna i nadal ma w sobie ogromny potencjał.

 

„Sukcesy odnoszone przez firmę SAP zawdzięczamy dążeniu do innowacyjności i satysfakcji klientów” ― powiedział Jim Hagemann Snabe, jeden z dwóch dyrektorów generalnych SAP. „To zaangażowanie pozwala nam dostarczać firmom dowolnej wielkości najlepsze rozwiązania biznesowe i pomagać im w tym, aby stawały się najlepiej zarządzanymi organizacjami. W dzisiejszym cyfrowym świecie, dysponującym ograniczonymi zasobami i zamieszkałym przez ponad 7 miliardów ludzi, dzielimy się zdobytym doświadczeniem, aby wspierać świat w lepszym działaniu. Jesteśmy dumni, że nasze oprogramowanie pomaga poprawiać jakość życia milionów ludzi na całym świecie”.

 

„SAP nadal realizuje pionierską wizję, która inspirowała jej założycieli: koncentrujemy się na sukcesie naszych klientów. To leży u podstaw naszej ambicji w przekształcaniu gospodarki” ― powiedział Bill McDermott, jeden z dwóch dyrektorów generalnych firmy SAP. „Dokładamy wszelkich starań, aby wdrażać innowacje w sposób ciągły, bez zakłócania pracy, dzięki czemu udaje nam się skutecznie usprawniać działalność firm i organizacji. Pasja i zaangażowanie naszych pracowników pozwoliły nam znacząco przyspieszyć wzrost firmy. Najlepsze w historii firmy wyniki finansowe, strategiczne przejęcie firm Sybase i SuccessFactors, długofalowe inwestycje w Chinach oraz najwyższa od 2000 r. cena akcji, potwierdzają słuszność strategicznego kierunku obranego przez firmę SAP, naszej orientacji na klienta, a także światową klasę naszych pracowników”.

 

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *