Trzeci certyfikat jakości EN 15838 w Polsce wydany

Po biurze obsługi klienta Plusa i BZ WBK home.pl otrzymał certyfikat zgodności z normą EN 15838. I jako pierwszy dostawca usług hostingowych w Polsce otrzymał ten prestiżowy certyfikat – certyfikat systemu zarządzania jakością w call contact center[1].

 

SGS była jednostką certyfikującą, która przeprowadziła cały proces.

 

Standard EN 15838 przyjmuje, że istnieje wiele dróg dojścia do pożądanych wyników, lecz istnieją skoordynowane metody zarządcze, które w najbardziej odpowiedni sposób wykorzystują zasoby, określające m.in. zdolności i umiejętności agentów, podstawowe standardy rekrutacji, standardy zarządzania i standardy stanowisk pracy. W normie znalazły się także obowiązkowe wskaźniki efektywności i skuteczności oraz jakości (KPI[3]) pracy całego call center[2].

 

– Wysoka jakość obsługi klienta jest dla home.pl wartością kluczowa i wyróżnia nas na rynku usług hostingowych. Zalety takie jak dostępność 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu i dedykowane kanały obsługi uzupełniane są przez odpowiednie procedury kontaktów i zarządzania pracą” – mówi Marek Pietrusiak, Dyrektor Działu Obsługi Klienta home.pl. – „W home.pl od kilku lat funkcjonują już certyfikowane systemy zarzadzania jakością i bezpieczeństwem informacji. W tym kontekście norma EN 15838 stanowi doskonałe uzupełnienie procesów zachodzących miedzy firma, a klientem” – dodaje Pietrusiak.

 

– Współpraca z home.pl w procesie audytowania cechowała się dużym profesjonalizmem i rzeczowym podejściem. Jest tak zawsze, gdy certyfikacji poddawane są firmy bardzo dobrze zarządzane. Do posiadanych certyfikatów na zgodności z norma ISO 9001 (systemy zarzadzania jakością) oraz norma ISO 27001 (bezpieczeństwo informacji), home.pl dodał certyfikat na zgodność z normą EN 15838 (jakość pracy call center). A mamy w odniesieniu do wszystkich tych norm bogate doświadczenie.” – stwierdza Adam Sarnaszek, Dyrektor Branży Systems and Services Certification SGS Polska.

 

Słownik
1. contact center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
2. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
3. KPI. KPI (z ang. Key Performance Indicators) czyli kluczowe wskaźniki sukcesu to możliwie krótka lista miar i parametrów, która…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

SMB rozwija partnerstwa dla rynku customer care

W listopadzie br. Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB uruchomiło program edukacyjny dla branży contact center. Pierwszym elementem programu jest Studium Menedżera Contact Center organizowane wspólnie z Wydziałem Zarządzania UW. Na uroczystej inauguracji 10 listopada pojawili się studenci oraz wykładowcy i zaproszeni eksperci branży.
Czytaj więcej

Proama opowiada klientom komiksem

Proama postanowiła mówić o ubezpieczeniach w sposób bardziej przystępny dla klientów. I dlatego postanowiła wydać komiks. Kolejne odcinki komiksu dotyczą kolejnych sytuacji życiowych, w których z pomocą przychodzi odpowiednie ubezpieczenie...
Czytaj więcej

TikTok rośnie najszybciej w naszym regionie Europy

TikTok globalnie ma już miliard użytkowników, jest przede wszystkim platformą rozrywkową, a jego grupa odbiorców jest bardzo zróżnicowana. TikTok w coraz większym stopniu skupia się na współpracy z biznesem i reklamodawcami. Także w Polsce, gdzie na początku tego roku otworzył swoje biuro, pełniące jednocześnie funkcję regionalnego hubu na całą Europę Centralną. To właśnie w tym regionie platforma notuje w tej chwili najszybszy wzrost.