Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

Call Center Tools już z przychodem 2 mln zł

Call Center[1] Tools S.A. poinformowała, że podpisała umowę wartości ponad 2,8 mln zł na wykonanie platformy telekomunikacyjnej, doradztwo i świadczenie usług telekomunikacyjnych w oparciu o system ZIP.

 

Wartość zawartej umowy to 2 881 600 zł, zaś czas realizacji projektu – do 31 maja 2013 roku. Spółka Call Center Tools jeszcze w tym roku osiągnie z tytułu realizacji tej umowy przychód na poziomie 2 061 600 zł netto, reszta wpłynie na rachunek bankowy spółki w roku 2013.

 

Spółka w swoim komunikacie poinformowała, że druga strona nie wyraziła zgody na upublicznienie swoich danych.

 

Słownik
1. Call Center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
Total
0
Shares
2 komentarzy
  1. ciekawe, czy drugi podmiot nie jest “zaprzyjaźniony” i komunikat oraz przepływy pieniężne nie mają na celu podbicia kursu akcji…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

22 najważniejsze osoby branży call center w Polsce

Redakcja dwumiesięcznika Outsourcing&More opublikowała w najnowszym numerze listę 99 osobowości outsourcingu, które wywarły w minionym roku największy wpływ na rozwój branży outsourcingowej w Polsce. My prezentujemy tylko 22 osoby - reprezentantów sektora call / contact center.