Zielona linia o bezrobociu i reformie emerytalnej

Ministerstwo pracy poinformowało, że prowadzona przez Wojewódzkie Urzęd Pracy infolinia 19524 (tzw. Zielona Linia) będzie poza udzielaniem informacji bezrobotnym o wolnych miejscach pracy, także informowała wszystkich zainteresowanych reformą emerytalną.

 

Zielona linia to uruchomiony pilotarzowo w 2008 roku projekt skierowany przede wszystkim do osób szukających informacji z urzędów pracy – bezrobtonych, pracodawców i pracowników Powiatowych Urzędów Pracy. Drugim elementem projektu jest portal internetowy zielonalinia.gov.pl – będący źródłem informacji o rybku pracy inicjatywach urzędów pracy.

 

– Jesteśmy po formalnych konsultacjach dotyczących wieku emerytalnego. W wyniku wielu spotkań doszliśmy do wniosku, że warto wykorzystać również tę infolinię do udzielania informacji na temat ustawy dotyczącej podnoszenia wieku emerytalnego. Taka możliwość już będzie, są osoby przeszkolone, które będą informowały o przebiegu tych prac – powiedział minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *