Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

Zielona linia o bezrobociu i reformie emerytalnej

Ministerstwo pracy poinformowało, że prowadzona przez Wojewódzkie Urzęd Pracy infolinia 19524 (tzw. Zielona Linia) będzie poza udzielaniem informacji bezrobotnym o wolnych miejscach pracy, także informowała wszystkich zainteresowanych reformą emerytalną.

 

Zielona linia to uruchomiony pilotarzowo w 2008 roku projekt skierowany przede wszystkim do osób szukających informacji z urzędów pracy – bezrobtonych, pracodawców i pracowników Powiatowych Urzędów Pracy. Drugim elementem projektu jest portal internetowy zielonalinia.gov.pl – będący źródłem informacji o rybku pracy inicjatywach urzędów pracy.

 

– Jesteśmy po formalnych konsultacjach dotyczących wieku emerytalnego. W wyniku wielu spotkań doszliśmy do wniosku, że warto wykorzystać również tę infolinię do udzielania informacji na temat ustawy dotyczącej podnoszenia wieku emerytalnego. Taka możliwość już będzie, są osoby przeszkolone, które będą informowały o przebiegu tych prac – powiedział minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy