Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

product centric

(lub product centered) to podejście biznesowe, które skupia się na produkcie jako głównym czynniku wpływającym na sukces firmy. W tym podejściu, firma koncentruje się na projektowaniu, produkcji i dystrybucji produktów, które są uważane za najważniejsze dla klientów.

W podejściu product-centric, firma opiera swoją strategię marketingową na założeniu, że jeśli produkt jest wystarczająco dobry, to klient sam zainteresuje się nim i dokona zakupu. Firma skupia się przede wszystkim na projektowaniu i produkcji produktów, a działania marketingowe i sprzedażowe są ukierunkowane na ich promocję.

Jedną z wad podejścia product-centric jest to, że firma może nie dostrzegać rzeczywistych potrzeb i preferencji klientów, ponieważ skupia się jedynie na produkcie. W podejściu product-centric, to firma decyduje, co klient powinien kupić, a nie klient decyduje, czego potrzebuje. Dlatego w dzisiejszych czasach, w których klienci mają większy wybór i są bardziej wymagający, podejście product-centric staje się coraz mniej skuteczne, a firmy coraz częściej koncentrują się na podejściu customer-centric (czyli koncentrującym się na kliencie).

Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Multimedia Polska otwiera call center w Kutnie

20 miejsc pracy powstało w Kutnie dzięki nowej inwestycji firmy Multimedia Polska. Ogólnopolski operator telekomunikacyjny otworzył w swojej siedzibie przy ul. Grunwaldzkiej 1 odział Call Center[1], odpowiedzialny za telefoniczną sprzedaż usług.

 

Na ofertę pracy w Multimediach odpowiedziało 130 osób, co daje przeszło sześciu chętnych na jedno miejsce. W roli konsultanta widziały się przede wszystkim kobiety, które stanowiły 70% aplikujących. Średnia wieku ubiegających się o pracę wyniosła 28 lat.

 

– W Kutnie ciężko znaleźć jakiekolwiek zajęcie, zwłaszcza kobiecie – mówi Ilona Piasecka, zatrudniona przez Multimedia. – Sama przez dwa lata bezskutecznie poszukiwałam pracy. Stres jest spory, ale wierzę, że sobie poradzę. Mam już podpisaną umowę, wszystko odbyło się w pełni profesjonalnie, więc teraz nie pozostaje mi nic innego, jak ostro wziąć się do pracy. – dodaje Ilona Piasecka.

 

Powstanie Call Center w Kutnie było możliwe dzięki rezygnacji operatora z usług firm zewnętrznych. Multimedia postanowiły postawić na kształcenie i zatrudnienie własnych specjalistów od telesprzedaży.

– Wyszkoliliśmy dwudziestu, wąsko wyspecjalizowanych sprzedawców. Dzięki nim zyskamy łatwiejszy dostęp do klientów, lepiej poznamy ich potrzeby i szybciej będziemy mogli na nie zareagować – mówi Agnieszka Kawalec, dyrektor Departamentu Telesprzedaży i Utrzymania Klientów w Multimedia Polska. – Wierzymy, że odział w Kutnie będzie się prężnie rozwijał i w kolejnych latach będziemy mogli zwiększyć zatrudnienie. Docelowo chcemy zaoferować pracę dużo większej liczbie konsultantów oraz pracowników średniego szczebla kadry zarządzającej.

 

Call Center w Kutnie jest trzecim ośrodkiem telefonicznej obsługi klientów Multimedia Polska. Pozostałe odziały znajdują się w Kaliszu i w Mielcu. Łącznie pracuje w nich ponad 500 osób. Konsultanci wykonują blisko 200 tysięcy rozmów miesięcznie udzielając informacji na temat aktualnej oferty oraz rozliczeń i płatności. Klienci mogą również zgłosić usterkę, zawrzeć umowę, aktywować usługi, czy też umówić montaż.

 

Do dyspozycji abonentów Multimedia Polska są dwa numery telefonów 801 701 801 (sprzedaż usług) oraz 244 244 244 (obsługa klientów). Infolinie czynne są od poniedziałku do soboty.

 

Źródło: Multimedia Polska/W.J.

Słownik
1. Call Center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Groupon otworzy SSC w Katowicach

Groupon, globalny lider lokalnej sprzedaży w Internecie, obecny na 15 rynkach, rozwija swój biznes w Polsce. Kolejne Centrum Usług Wspólnych otwarte zostanie w sercu Śląska - Katowicach i obsłuży 10 rynków z regionów EMEA, APAC oraz Ameryki Północnej.
Czytaj więcej

Mary McDowell szefową Polycom

Polycom oraz Siris Capital Group poinformowały, że Mary McDowell zastąpi Petera Leava na stanowisku dyrektora generalnego (CEO) Polycom po fuzji Polycom ze spółką zależną Siris Capital. Transakcja ma zostać sfinalizowana we wrześniu lub październiku 2016 roku, pod warunkiem uzyskania zgody organów regulacyjnych oraz spełnienia innych zwyczajowych warunków końcowych.